Županijska ml. kadetska liga (Ž): Krk nemoćan protiv FSV-a

Mlađe kadetkinje igrale su uzbudljive susrete ovog vikenda u županijskoj ml. kadetskoj ligi.

FSV je demolirao KRK s nevjerojatnih 79-16. U prvoj četvrtini su dopustili samo jedan koš gošćama s Krka. U drugoj četvrtini se ubrzao i napad kadetkinja FSV-a, koje su na odmor odjurile s nevjerojatnih 53-4. Drugo poluvrijeme odigrano je u revijalnom tonu., gdje su kadetkinje FSV-a uspjele povećati svoju prednost do konačnih +63. Bašić je s 20 koševa bila najbolja igračica FSV-a. Kod Krka, Skomeršić je jedina izašla iz sivila svoje momčadi te je zabilježila sedam koševa.

Opatija i Mlakasport odigrale su vrlo tvrdu utakmicu s malo koševa, iz koje je sretnija izašla Opatija s pobjedom 27-26. Opatiji je pripalo prvo poluvrijeme, gdje je izgradila malu predost od +6 (7-13). Međutim, Mlakasport je iznenadila Opatijske odličnom obranom u trećoj dionici igre. Opatija nije cijelu četvrtinu uspjela zabit koš te je u zadnju četvrtinu ušla s zaostatkom od -5. Međutim, Opatija se uspjela izvući iz rupe koju si je sama iskopala te je u zadnjim trenutcima susreta iščupala pobjedu. Opatiju je do trijumfa predvodila Pranjić s 13 koševa. Marinac je ubacila 14 koševa za Mlakasport, ali to joj nije bilo dovoljno da donese svojoj ekipi pobjedu.

Arx je rutinski riješio momčad Viškova za ostanak na drugom mjestu ljestvice rezultatom 51-31. Viškovo je u svakoj četvrtini bilo blizu, ali Arx je skrivećki gradio svoju prednost protiv domaćih kadetkinja te je zasluženo došao do još jedne uvjerljive pobjede. Standardno najbolje u Arxu je bila Peričić, koja je ubacila 24 koša. Kod Viškova, solidan je bio tandem Orešković (11 koševa) i Čop (10 koševa)

FSV – Krk 79:16 (16:1, 37:3, 8:6, 18:6)

FSV: Samardžić, Kelentrić 10, Vučković 4, Maržić 9, Ožanić, Šarčević 6, Periša 6, Filipović 4, Trbojević 2, Ožbolt 18, Bašić 20

Krk: Hajdinac, Šimić, Skomeršić 7, Kraljić, Drglin 2, Prendivoj, Milosavljević 4, Kraljevac 2, Lastro, Nešković 1.

Mlakasport – Opatija 26-27 (3-6, 4-7, 11-0, 14-8)

Mlakasport: Ušljebrka, Grgurina 4, Volić 2, Medvedić, Vučetić, Martinović 2, Marinac 14, Maksimović 2, Rajnović 2.

Opatija: Pranjić 13, Delač, Martinčić, Panilić, Šporčić 2, Mihaljević 1, Radiš 6, Grgurić 2, Jurišić.

Viškovo, Arx 31-51 ( 1-15, 9-11, 6-13, 5-12)

Viškovo: Šogolj 4, Orešković 11, Čop 10, Nikolić, Leoni 2, Brleković 1, Misimović, Cetliher 1, Dobrotinić 2.

Arx: Šegulja, Ahel 11, Baričević 2m Antak 4, Rogić 2, Snjorić 2, Vukić 2, Peričić 24, Benić, Lončarić, Gulić 4.