Županijska ml. kadetska liga: Odlični Zubalj i Prpić u pobjedama svojih ekipa

Mlađi kadeti Škrljeva i Opatije su došli do novih pobjeda u PGŽ mlađe kadetskoj ligi.

Škrljevo je uspjelo na domaćem terenu išupati pobjeu iz ruku Zamećana rezultatom 61-59. Prva četvrtina dobro je prošla za Škrljevo koje je imalo vodstvo od tri koša nakon početnog perioda igre (13-10). Zamet se u drugoj četvrtini nastavio boriti te je prije odmora došao na samo pola koša zaostatka (27-26. No, Škrljevo u drugom poluvremenu predvođeno Zubaljom polako počinje ponovno gradti svoju prednost te je ona pred zadnju četvrtinu utakmice iznosila +9. Zamet nije imao odgovora na igru Škrljeva, koje je tako psamo potvrdilo svoju pobjedu u zadnjoj četvrtini.

Zubalj je s 27 koševa za Škrljevo bio prvo ime susreta. Kod Zameta je najviše vukao Živković s 21 postignutim košem.

Opatija je rutinski dobila Rab rezultatom 50-41. Opatijci su neprimjetno kroz prve tri četvrtine gradili svoju prednost protiv Raba, koji se predvođen Holarom odlično držao protiv favoriziranih domaćina. Na poluvremenu su je Opatija držala malenu, ali vrijednu prednost od pet koševa (29-24), da bi onda enigmu zvanu Rab riješila u trećoj četvrtini serijom 15-5 (44-29). U zadnjoj četvrtini Rab je jedino uspio smanjiti svoj zaostatak na konačnih -9, 50-41.

Prpić je predvodio Opatiju s 28 koševa, dok je kod Raba Holjar ubacio 23.

Škrljevo – Zamet 61-49 (13-10, 14-16, 18-10, 16-13)

Škrljevo. Zubalj 27, Moreti, Pranjić, Zoretić, Tuhtan, Crnković, Podnar 5, Burul, Bura 11, Lukanić 18.
Zamet: Jelenković, Živković 21, Macan, Blaženović, Golubić, Špurej 11, Sterpin 17, Matek, Maravić.

Opatija – Rab 50-41 (16-13, 13-11, 15-5, 6-12)

Opatija: K. Brkić, L. Brkić, Crljen 5, Vengust 9, Polegubić 2, Milovac 2, Mešić, Rajko, Matacin, Prpić 28, Knežević 4.
Rab: SovićPadovan, Grgurić, Debelić, Fafanđel, Holjar 23, Gulić 2, Makaus 3, Godinić 4, Uremović 9.