Županijska ml. kadetska liga: FSV ruši sve pred sobom

Županijska mlađe kadetska liga podarila nam je odlične susrete ovog vikenda.

FSV je uzeo dvije teško izborene pobjede. Prvi je s njima u ring ušao Ri basket. Briljantno je FSV odigrao prvu četvrtinu, gdje je ostavio domaćina na samo šest koševa (6-15). U drugoj četvrtini Ri basket se budi, ali FSV je uspio zaokružiti svoju prednost na okruglih deset koševa (21-31). Međutim, treća četvrtina ponudila je veliki preobrat. Ri basket je odličnom igrom došao do samo -3. Napetost se mogla rezati u zraku, ali FSV se odupro svim pritiscima te je uzeo novu gostujuću pobjedu s 57-63. Briljirao je duo Starčević (22 koša) i Oprešnik (21 koš). Kod Ri basketa Kobašević nije mogao promašiti te je stao na velikih 38 koševa.

Kostrena je dočekala FSV II u drugoj utakmici. Iako rezultat govori priču o izjednačenoj utakmici, FSV je imao sve pod svojom kontrolom. Reda radi, pustili su Kostreni da uzmu zadnju četvrtinu za konačnih 51-59. Ovoga puta je zasjao Ivančević, koji je zabio 22 koša. Kod Kostrene je dominirao Ivančić s 27 koševa.

Kostrena je osim opisanog poraza, upisala još jedan poraz i pobjedu. Rab je bio žrtva kanonade Kostrene, koja je obranila domaći teren s nevjerojatnih 71-20. Rezultat je priča za sebe te je suvišno dodati tko je imao inicijativu. Čeh s 20 koševa bio je prvo ime Kostrene. Kod Raba, Holjar je nosio cijeli napad te je susret završio s 15 koševa.

Škrljevo je, međutim, bilo kobno za Kostrenjane. Sva uzbuđenja prvog poluvremena, gdje se nijedna ekipa nije mogla odvojiti, pala su u vodu u trećoj dionici igre. Tada se događa neviđeni blackout u redovima Kostrene, koja je uspjela zabili točno jedan koš. Škrljevo je iskoristilo danu priliku te je zatrpala domaćina s 25 koševa u deset minuta. I zadnjem kvartalu igre Kostrena je uspjela samo ublažiti svoj konačni poraz, 39-60. Kukuljan s 18 koševa bio je prvo ime Škrljeva. Kod Kostrene, Čopić i Brletić su uspjeli doći do osam koševa.

Zamet je u vrlo uzbudljivom susretu uspio uzeti pobjedu protiv Krka rezultatom 51-46. Krk je uzeo prvu četvrtinu s minimalnih 15-13, ali onda je uslijedila eksplozija Zameta, koji je na poluvrijeme uspio otići s +11 (32-21). Krku nije dugo trebalo da uzvrati te je do kraja treće dionice uspio doči na samo -3. Međutim, Zamet je bio spretniji u zadnjih deset minuta te je zasluženo uzeo pobjedu. Živković i Sterpin s 12 koševa predvodili su listu strijelaca Zameta. Kod Krka, Marin je bio fenomenalan s 23 koša.

Kostrena – FSV II 51 : 59 (10:17, 12:13, 11:15, 18:14)

Kostrena: Bajčić, Balen 6, Tonković, Čeh, Reš 2, Čopić 4, Dragičević, Brletić 10, Vukoša 2, Ivančić 27.
FSV II  : Zatezalo 4, Malić 2, Šimatović, Vuksan 8, Gusić, Starčević 6, Ivančević 22, Oprešnik 3, Rukavina, Matić 14, Linardić.

Ri basket –  FSV II 57:63 (6:15, 15:16, 18:11, 18:21)

FSV II: Peulić 2, Zatezalo, Malić, Šimatović, Vuksan 10, Gusić, Starčević 22, Ivančević 6, Oprešnik 21, Rukavina, Matić 2, Linardić, Miljak.

Ri basket: Prica 3, Kovačević 10, M. Kobašević 38, Bjelčević, O. Kobašević, Travica 4, Unković 2.

Kostrena – Rab 71-20 (19-6, 26-4, 11-6, 19-4)

Kostrena: Čeh 20, Baščić 2, Tonković, Balen 5, Reš 6, Čopić 8, Dragičević 2, Brletić 19, Ivančić 13, Vukoša 6.

Rab: Holjar 15, Sović, Grgurić 3, Debelić, Fafanđel, Gulić 2, Kaštelan.

Zamet – Krk 51-46 (13-15, 19-6, 4-12, 15-13)

Zamet: Jelenković, Živković 12, Špurej 6, Blaženović, Macan 4, Steprin 12, Matek 2, Golubić 5, Spina 10, Maravić.