Zadnja četvrtina presudila Puli 1981 u prvom kolu Prve lige

Agrodalm je uspješno utišao Pulu u Prvoj ligi.

Prvu utakmicu sezone otvorio je Pave Blažević tricom za prvo vodstvo Pule 1981 na utakmici. Poslije njegovog koša ubrzo su se počeli redati i drugi te je ujedno i vodstvo počelo skakati s jedne na drugu stranu. Agrodalm je predvođen Antom Žužulom prvi napravio veću prednost na utakmici (+5, 11-16), ali Đugum i Dubroja su ubrzo stvari vratili u prijašnje stanje stvari serijom 7-2 (18-20). Vodstvo Agrodalma se do kraja istopilo u zadnjoj minuti četvrtine kada prvo Anderson radi polaganje za izjednačenje, a potom Đugum ubacuje i ključno slobodno bacanje za odlazak na odmor s pola koša prednosti (21-20).

Dugo se čekalo u drugoj četvrtini na loptu koji će proparati mrežicu jedne ili druge momčadi – redom su promašivali Ćosić, Blažević, Dubroja, Baran da bi napokon sušu prekinuo danas solidni Pave Blažević s novom tricom (25-21). Na to je Agrodalm uzvratio serijom 5-0 (25-26), ali Puljani su ovoga puta bili spremni te su uzvratli gostima istom mjerom (31-26). Držala se tako Pula sve do kraja četvrtine kada, tko drugi nego Ante Žužul, inicira novu mini seriju (5-2) Agrodalma za odlazak svoje momčadi na poluvrijeme s +3, 41-44.

U trećoj četvrtini je Agrodalm počeo bježati – u početku je branio svoju minimalnu prednost, ali kako su minute počele prolaziti, tako ju je zagrebački klub počeo postupno povećavati sve do najvećih +9 (60-69). Činilo se tada da će utakmica biti riješena napetosti, ali nasreću prisutnih Pula se probuila na vrijeme te je u zadnju četvrtinu uspjela ući s zaostatkom od pet koševa, 70-75.

Blažević četvrtinu otvara jednim pogođenim slobodnim bacanjem za dolazak na -4 (71-75) i tu priči staje kraj za Pulu 1981 koja više nije imala ni snage ni koncentracije za nastavak borbe. Agrodalm je to iskoristio te je sredinom četvrtine pobjegao na prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici (+10, 76-86) koju su do kraja utakmice nastavili bez ikakvih problema povećavati sve do konačnih +20, 86-106.

Briljirao je u redovima gostiju Damir Mijić s 21 košem, dok mu je odlično asistirao i Domagoj Matić koji je susret završio s double-double učinkom – 19 koševa i 10 asistencija. Kod Pule su se iskazali Marin Đugum s 20 koševa i 12 skokova te Kyron Anderson s 20 koševa.

Pula 1981 – Agrodalm (22-21, 19-23, )

Pula 1981: Đugum 20 ,Anderson 20 ,Gržinić 0, Blažević 18, Dojkić 10, Perdija 0, Percan 2, Dubroja 16, Malagić 0, Božić 0
Agrodalm: Marić 19, Ribarić 8, Ceraj 6,Žužul 14, Baran 19, Mijić 21, Ćosić 3, Gržinić 7, Lončar 0, Jelinić 2, Devčić 7