Vinkovci doma nose naslov s Triangola 2017.

Juniori Vinkovaca trijumfirali su na jučerašnjem tradicionalnom turniru za juniore, kraljevičkom Triangolu 2017.

Prvi susret turnira igrali su Škrljevo i FSV. Igrači riječkog kluba pružili su dobar otpor Škrljevu, vodili nakon prve četvrtine s +7, no nakon toga Škrljevo je krenulo s okretanjem utakmice u svoju korist te su na kraju uspjeli slaviti s 67:55. Jashari s 21 poenom te Hrnjkaš s 17 predvodili su juniore Zelenih do slavlja, dok je Kolić ubacio 17 u porazu svoje ekipe.

FSV se zatim obračunao s Vinkovcima, no nije se previše moglo protiv nadmoćnih gostiju. Već nakon poluvremena bilo je +17 za vinkovačke juniore koji na kraju stižu do 70:46 slavlja. Vujeva i Ćorić imali su 15 poena u pobjedi, dok je FSV sada predvodio Marko Grbavac s 14 ubačaja.

Tako su Škrljevo i Vinkovci odlučivali o pobjedniku turnira. Škrljevo je bolje otvorilo ogled, povelo s 20:15 nakon prvih 10 minuta, ali onda je uslijedio uraganski uzvrat Vinkovčana. S 27:8 slavonska ekipa dobila je drugu dionicu susreta, s +14 otišla na odmor, a Škrljevčani nažalost nisu mogli do preokreta iako su uspjeli smanjiti minus u drugom dijelu. Dovoljno ipak samo da Vinkovci dođu do slavlja rezultatom 73:64. Kod pobjednika turnira se istaknuo Jukić s 25 poena, dok su za Zelene Vranković i Hrnjkaš ubacili po 17 poena.

Škrljevo – FSV 67:55 (13:20, 25:16, 16:12, 13:7)
Škrljevo: Kopajtić 7, Orešković 12, Jashari 21, Vranković 6, Paštar, Kalac, Hrnjkaš 17, Zatezalo 4, Sušanj, Tkalčec
FSV: Mar. Grbavac 8, Bušljeta 14, Turina 6, Milaković 3, Šimatović 2, Jakovac 5, Klarić, Čančarević. Mat. Grbavac, Kolić 17.

FSV – Vinkovci 46:70 (13:21, 10:19, 8:17, 13:13)
FSV: Grbavac Mar. 14, Kolić 13, Grbavac Mat. 9, Turina 8, Čančarević 2, Jakovac, Klarić, Bušljeta, Milaković.
Vinkovci: Ćorić 15, Vujeva 15, Jukić 14, Tomić 11, Ramljak 8, Jelinić 4, Dujmović 3, Tominac 2, Peičević.

Škrljevo – Vinkovci 64:73 (20:15, 8:27, 17:14, 18:17)
Škrljevo: Vranković 17, Hrnjkaš 17, Orešković 12, Jashari 12, Tkalčec 3, Zatezalo 2, Kalac 1, Sušanj, Kopajtić.
Vinkovci: Jukić 25, Ćorić 16, Vujeva 12, Jelinić 8, Tominac 7, Šibenik 2, Tomić 2, Ramljak 1, Peičević, Dujmović