Vern slomio otpor Karlovca u trećoj četvrtini

Vern je u 13. kolu kvalifikacijske lige na domaćem terenu nanio novi poraz Karlovcu rezultatom 91-80.

S velikim uzdahom, navijači Karlovca mogu samo maštati što bi bilo kad bi Šanac nastupio u punom sastavu. Opet je karlovački sastav briljantno krenuo u prvu četvrtinu (4-17). Vernovci nisu bili raspoloženi te je to Šanac masno naplatio u prvoj dionici igre. Iako je domaćin pred kraj četvrtine počeo pokazivati puls serijom 13-2, gosti su na mali odmor uspjeli otići s +5 na semaforu (19-24).  U drugoj četvrtini nastavili su Karovčani predvođeni svojim tercetom Kraljić-Gilbert-Gazić kontrolirati rezultat te su se ubrzo opet odvojili na dvoznamenkastu razliku (29-39). No, povijest se ponovno ponavlja – Vern pred kraj četvrtine opet odlučuje zaigrati te spušta svoj zaostatak na samo -3 prije odlaska u svlačionice (44-41).

Kad se činilo da rotacija ne može biti uža, Karlovcu se ozljeđuje Goran Kragulj te tako trenera Bašovića ostavlja sa samo šest igrača.

Očekivano, Karlovac počinje polagano padati u drugom poluvremenu što Vern objeručke prihvaća. Serijom 7-0 odmah na početku četvrtine domaćin uzima vodstvo te ga kroz četvrtinu polako gradi. Zagrepčani susret prelamaju u drugoj polovici četvrtine serijom 18-4 te bijegom na +16, 74-58. U zadnjem kvartalu susreta Šanac je dao  zadnji atom energije na terenu, ali dalje od -6 nije išlo. Vernovci ubrzo otklanjaju opasnost te rutinski zatvaraju ovaj susret.

Antonio Kraljić je bio briljantan s 34 koša za Šanac, dok je Dominic Gilbert ponovno pridodao svoj all round učinak (18 koševa,, 14 skokova, 3 asistencije)- Kod Verna je najbolji bio Filip Šimović s 25 koševa

Vern – Karlovac 91-80 (19-24, 22-20, 33-14, 17-22)

Vern: Abramović 5, Jelinić 3, Jakoić 4, Šimović 25, Levanić Kutnić 3, Penić 5, Kljajić 5, Živko 14, Kordić 11, Baković 16.
Karlovac Šanac: Gibert 18, Kragulj, Gazić 17, Kraljić 34, Beber 7, Požar, Škrtić 4.