U-9 ekipa Olive Vodnjan viceprvak Hrvatske, domaći Pazin peti na završnici

U Pazinu se ovog vikenda u odličnoj atmosferi pazinske sportske dvorane održala još jedna mini basket završnica, ovaj put za U-9 ekipe. Od ekipa iz naše regije tu je naravno bio domaći Ghia Staff Pazin koji je na kraju završio peti te Oliva Vodnjan koja se može pohvaliti da je postala viceprvak Hrvatske!

U skupini A igrali su uz domaćina Ghiu Staff, Cedevita, Donji Miholjac i ŠK Dražen Petrović. Pazinjani nisu imali previše šanse protiv Cedevite i Dražen Petrović škole, ali su uspjeli s 12:7 poraziti Donji Miholjac te tako se plasirati se u borbu za peto mjesto.

U skupini B Olivu Vodnjan dočekao je Zagreb, DOŠK te Vindija. Oliva je došla do sve tri pobjede u skupini, a najzanimljivija je bila protiv Zagreba(21:18) u kojoj se pokazala ključna odlična druga četvrtina Vodnjanaca. Uslijedila su slavlja nad Doškom(21:11) i Vindijom(17:10) u kojoj je Oliva i dalje bila fantastična upravo u njima sretnoj drugoj četvrtini.

Pazin je u utakmici za peto mjesto dobio Zagreb s 16:12, a Olivu je nakon prvog mjesta u svojoj skupini čekala polufinalna borba. Oliva je u tijesnoj utakmici uspjela obraniti stečenu +6 prednost nakon prvog dijela te dobila ŠK Dražen Petrović s 18:16. U velikom finalu s Cedevitu vodnjanska ekipa nije imala snage slaviti nad Zagrepčanima koji su uvjerljivo pobijedili 36:8. Treće mjesto pripalo je ŠK Dražen Petrovič, a najkorisniji igrač turnira bio je Petar Zrilić iz Cedevite.