Treći dan RIo 2016

90sdYoVdnE-cQtAlgBFcBw

Već smo došli do trećega dana košarkaškoga turnira u Riju gdje se na našu sreću nastavila igrati odlična košarka.

Carioca Arenu otvorili su susretom Srbije i Australije. Prve tri četvrtine utakmica je bila vrlo tijesna s mnogo izmjena vodstva te je Srbija ušla u zadnjih deset minuta  s vodstvom 63-62. Od tog trenutka nadalje, na terenu je postojala samo Australija koja je dobila četvrtinu sa 33-17 za konačnu pobjedu 95-80 . Boomerse su predvodili Matthew Dellavedova s 21 košem i čak 13 asistencija od sveukupno 23 asistencija Australije, te Patty Mills koji je zabio 26 koševa. U srpskim redovima jedino su se istaknuli Miroslav Raduljica s 25 postignutih koševa i Miloš Teodosić s 17 koševa.

Poslije jedne uzbudljive utakmice, bilo je vrijeme za još jednu egzibiciju Amerikanaca, ovaj put protiv Venezuele. Začudo, Venezuela je prvu četvrtinu uspjela završiti u egalu s Amerikancima, 18-18. Međutim, kao i prema očekivanjima , Tim USA tada ubacuje u višu brzinu i uzima utakmicu u svoje ruke s konačnim rezultatom 113-69. Najbolji u pobjedničkim redovima su bili Paul George s 20 koševa te Jimmy Butler s 17 koševa. U drugom porazu Venezuele istaknuli su se John Cox s 19 koševa i Gregor Echenique sa po 18 postignutih koševa

Zadnju utakmicu dana igrali su Francuska i Kina , u kojoj su Francuzi tražili pobjedu da bi oprali gorak okus poraza iz prvog kola. Kinezi su pružili dobar otpor Francuzima , ali to i dalje nije bilo dovoljno ni za dostojan poraz. Francuska je s lakoćom uzela pobjedu rezultatom 88-60. Nando De Colo se napokon probudio, te je predvodio galske pijetlove s 19 poena. Kineske redove još jednom je vodio Yi Yianlian s 19 koševa. Photo by: FIBA