Stoja upisala pobjedu na startu regionalne kadetske lige

Puležanski duet bio je bolji od fiumanskog ovoga puta.

Stoja se priključila Pazinu i FSV-u na vrhu ljestvice regionalne kadetske lige pobjedom nad Ri Basketom rezultatom 87-73. Puljani su bolje otvorili utakmicu te im nije trebalo dugo da izgrade respektabilnu prednost. Već nakon prve četvrtine je semafor pokazivao +11 za Stoju, 24-13. Izabranici Stevice Rusmira ubrzo su se pribrali te su uspjeli osvojiti drugu četvrtinu što im j donijelo smanjenje zaostatka (-9, 47-38). Međutim, treća četvrtina je opet pripala Stoji koja je ovoga puta pobjegla na nedostižnih +16, 69-53. Zaostatak se pokazao prevelikim za kadete Ri-basketa koji su u zadnjoj četvrtini uspjeli tako samo minimalno smanjiti svoj zaostatak.

Gustovarac je s 29 ubačenih koševa bio igrač utakmice. Odlično ga je pratio i Veljković koji je isto prešao magičnu granicu od 20 koševa (22 koša). Kod gostiju je glavnu riječ vodio Baćac-Simper s 18 koševa.

S obzirom da je prvo kolo iza nas, sastavili smo i listu najboljih strijelaca regionalne kadetsek lige.