Šanac napadačkim showom do pobjede nad Podravcem

Karlovački Šanac na domaćem je terenu došao do druge pobjede u Prvoj ligi – pao je Podravac s 111:88.

Šanac je u susret krenuo bolje, a sve govori činjenica da 8 minuta nisu uspjeli promašiti niti iz igre niti s linije bacanja. Parali su izabranici Branka Bašovića mrežu gostiju s lakoćom, došli do +9 prednosti, ali u obrani su na kraju prve dionice popustili te s manjih -3, točnije s 26:23 odlaze u nastavak. A tamo je Šanac tek uveo svog protivnika u pakao. U zadnjih 5 minuta poluvremena bekovski duo mladosti(Tomić) i iskustva(Češković) poveo je svoju ekipu u seriju 17-2 zbog čega domaća ekipa s velikih +20(57:37) uspijeva otići na odmor.

Nastavili su pogađati kao iz šale karlovački igrači i u nastavku susreta- jednostavno obrana Podravca nije mogla naći rješenja za prošlogodišnje prvake Zapada koji su utakmici promašili samo 4 trice(14 zabili!), a ukupno 18 šuteva. Šanac je do zadnje dionice povećao svoje vodstvo i na +30, a onda se u posljednjih 10 minuta malo opustili, što su i definitivno zaslužili nakon ovakve sjajne utakmice. Domaća ekipa na kraju slavi pobjedu rezultatom 111:88.

18-godišnji Nino Tomić imao je briljantnu utakmicu u kojoj je ubilježio 26 poena i 9 skokova pritom šutirajući 11 od 14 iz igre. Sanjin Legović dodao je 18 poena i 5 skokova, Matija Češković imao je 17 poena i 8 asistencija, dok je s 17 koševa doprinio i kapetan Branimir Josipović. Ivan Šiprak imao je 15 poena za goste. Sljedeće kolo Šanac gostuje kod vodeće i zasad vrlo dominantne Gorice.

Šanac – Podravac Virje 111:88 (26:23, 31:14, 29:19, 25:32)

Šanac: Češković 17, Legović 18, Panjević 8, Lipak, Josipović 17, Škrtić, Mileta 14, Tomić 26, Beber 5, Požar, Mataković 6.

Podravac: Šiprak 15, Maslić 12, Sertić 4, Zadravec 9, Hrženjak 4, Katavić 9, Šestak 8, Kodba 7, Vedriš 1, Križić 4, Balatinec 15.

Photo by: KA Portal