RKL: Uvjerljive pobjede Kostrene i Krka

546792_10151264397306520_2118316407_nRKL nas nije razočarao ni u svojem četvrtom kolu, gdje smo imali prilike gledati odlične dvoboje.

Sušak će još dugo žaliti za prvom četvrtinom protiv Srdoča, koju su izgubili 12-25. Uspješno su parirali košarkašima Srdoča u ostale tri dionice igre, ali razlika stvorena u prvoj četvrtini se pokazala kobnom za Sušak, koji je na kraju morao priznati poraz 47-52. Odličan je bio Ivanov, koji je Srdoče zatrpao sa 17 koševa. Kod Srdoča je dominirao Radan, koji je svoju statistiku popunio s 19 koševa.

Medicom je uzeo tijesnu pobjedu protiv Diogena 51-49. U izrazito tijesnom susretu, Medicom je uspio iščupati pobjedu na krilima Marasa (16 koševa). Diogen je u svojim redovima imao raspoloženi tercet: Kuzminović (13 koševa), Funčić (12 koševa) i Kusanović (12 koševa).

Zamet je protiv Krka pao tek u zadnjoj četvrtini, u kojoj je zabio samo dva koša (2-11). Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno, da bi se onda Krk u trećoj počeo odvajati (28-23). Svoju konačnu pobjedu 40-25, Krk je zaokružio već spomenutom zadnjom dionicom igre.  Krešić se opet izdvojio kao najbolji igrač Krka, ubacivši 18 koševa. Kod Zameta nije bilo dvoznamenkastih strijelaca. Najbliže je bio Mijanović, koji je zabio 9 koševa.

Kostrena je rutinski riješila enigmu zvanu Pešekani rezultatom 45-33. Kostrenjani su bili bolji u većini utakmice te u nijednome trenutku njihova pobjeda nije dolazila u pitanje. Pešekani su se uspjeli utješiti zadnjom dionicom igre, koju su uzeli s 14-11. Golik je bio nezaustavljiv te je uneredio obranu Pešekana s 15 koševa. Lipić je ubilježio 12 koševa za momčad Pešekana.

Rezultati: 4.kolo RKL

Sušak : Srdoči 47 – 52 (12-25, 14-7, 9-9, 12-12)

Sušak: Sumić 12 (2), Maržić 2, Krstanović 2, Đorić, Matić 11, Vorkapić, Ivanov 17 (1), Hajduković 3, Lalin, Babić.

Srdoči: Kruljac, Stegić 4, Vuković 9 (1), Stanić 6 (2), Legović, Kovačević 4, Moravček 6 (1), Lipovšćak 4, Radan 19 (2).

Diogen : NL Medicom 49 – 51 (10-14, 12-5, 14-18, 13-13)

Diogen: Funčić 12 (2), Kuzminović 13 (1), Sikavica 9 (1), Vojvodić 1, Klarić, Kusanović 12 (2), Nakićen.

NL Medicom: Babić 8 (2), Paškvan, Variola 3 (1), Srdoč, Maras 16 (3), Fabris 7, Mance, Strahija 7, Kvaternik, Cupač 10.

Zamet : Krk 25 – 40  (10-10, 8-6, 5-12, 2-11)

Zamet: Arnautović , Paro 4, Tomljanović M, Mijanović 9, Filipović, Mrak 4, Gjukić 2, Hamidović 6, Tomljanović L., Mlinar, Granjaš, Kordić, Doričić, Mandić

Krk: Hadžić 6, Križ 6, Petrak, Hajdarević, Mazi, Kruljac, Tomme 6, Jerković 4, Kirinčić, Bajčić, Krešić 18.

Kostrena : Pešekani 45 – 33 (9-5, 14-13, 11-4, 11-14)

Kostrena: Bralic 5 (1), Krmpotić 8, Starčević 8 (2), Golik 15, Smolčić, Varljen, Lenac 9, Cupač , Šurlina, Banduka, Smojver 2.

Pešekani: Trbović 3, Skupnjak 6, Abramović, Jokić, Švec 2, Vrsalović, Miškulin, Begović, Ševerdija, Lipić 12, Biondić 5 (1), Roth 5, Turk.