Riječke studentice do završnice UniSporta

Ovog tjedna u Zadru je održana košarkaška poluzavršnica UniSport natjecanja za skupinu Jug na kojem su sudjelovali i ekipe riječkog sveučilišta u muškoj i ženskoj konkurenciji. Tri ekipe u obje konkurencije borile su za dva mjesta koja vode na završnicu- UniSport Finals, gdje ćemo saznati ime najbolje studentske ekipe u tekućoj sezoni. Riječke sastave vodila je delegacija predvođena pomoćnim trenerom Kvarnera 2010 Teddyjem Delačem te trenerima FSV-a Mladenom Šarčevićem i Marinom Brajnovićem.

Prednost dajmo damama. Riječanke su u Zadru zaista oduševile predstavama te zasluženo kao prva ekipa idu na završnicu. U prvom dvoboju riječke studentice nisu imale previše milosti za domaće Zadranke te su ih svladale s 52:38. U prvom poluvremenu gošće s Kvarnera stvorile su veliku +15 prednost, a najveći razlog za to bila je Lea Miletić koja je u prvih 20 minuta zabila 18 poena. Do kraja utakmice sačuvati prednost bio je rutinski posao za Miletić, koja je završila s 24 poena, i njene suigračice od kojih još treba izdvojiti Martinu Tomić koja je zabila 13 poena.

Druga utakmica bila je nešto napetija, a u njoj je Riječankama protivnik bio Split. Nakon prvog dijela ponovno je izgledalo da Rijeka ide lako do novog slavlja kada je stvorila prednost od +11, no Splićanke su boljom trećom četvrtinom dopustile tek 7 poena Riječankama i smanjile na -8. Međutim, fantastičnom zadnjom dionicom Delačeve izabranice potvrđuju slavlje rezultatom 55:40. Miletić i Tomić, iza kojih je odlična sezona u Puli i slovenskoj Janini, ponovno su predvodile Rijeku s 17 i 11 ubačenih poena.

Drugo mjesto na turniru i plasman na završnicu pripalo je studenticama iz Splita koje su dobile Zadranke s 58:34.

Riječki studenti nisu bili toliko uspješni poput svojih kolegica te se nisu plasirali na završnicu natjecanja. U prvoj utakmici čekao ih je Split, a Riječani nisu nažalost uspjeli uzvratiti za poraz u košarci 3×3 ovog ljeta na ESI-u u Rijeci.  Nakon prvog dijela Riječani su bili tek na -1, ali onda je uslijedio uragan Splićana u trećoj dionici koju su dobili s 32:8. Utakmica je tad bila riješena, a konačni rezultat je glasio 86:51 za Split. Riječane je u porazu predvodio Karlo Molnar s 16 poena, dok je Andro Krstinić dodao 10 ubačaja.

Druga utakmica protiv Zadra bila je prilika da riječki studenti zakompliciraju borbu za završnicu. I dobro je krenula Rijeka, nakon prve četvrtine vodila s 20:13 da bi se na poluvrijeme otišlo s s +8 za goste za koje je odličan bio igrač Ghie Staff Andro Krstinić. No Zadrani su u višoj brzini izašli na teren u nastavku te su do kraja treće četvrtine uspjeli prvi put i povesti. U napetoj zadnjoj četvrtini igralo se čvrsto, koš za koš. U zadnjim minutama igrač Zadrana Matej Segarić zabija dvije trice i stavlja svoju ekipu u dobitnu poziciju. Rijeka ima zadnji napad za pobjedu ili odlazak u dodatnih 5 minuta, no nažalost nisu ga uspjeli realizirati te tako propuštaju plasman na UniSport Finals. Zadar je na koncu slavio s 59:57. Andro Krstinić bio je prvi strijelac ekipe Teddyja Delača s 18 poena, dok su Karlo Molnar i Tomislav Grbić dodali po 11 poena.

U utakmici za prestiž Zadar je došao do prvog mjesta pobjedom nad Splitom rezultatom 59:57.

Na ženskoj završnici Rijeci i Splitu iz skupine Sjever pridružit će se Osijek i Zagreb, dok će u muškoj konkurenciji uz Split i Zadar tamo biti zagrebačko sveučilište te VERN.