Ri basket slomio otpor Kraljevice u četvrtfinalu

Ri basket je u četvrtfinalu PGŽ lige pobjedio Kraljevicu rezultatom 74-61.

Prva četvrtina susreta nije obilovala koševima, ali Kraljevica je prva uspjela prigrabiti vodstvo te tako na kratki odmor otići s minimalnih +2, 12-14. Ri basket nije dugo čekao da uzvrati gostima te je odmah u sljedećoj dionici bolje zaigrao u napadu što je rezultiralo s 21 postignutim košem u četvrtini te vodstvom na poluvremenu (+7, 33-26). U drugom poluvremenu Kraljevica je pokušavala vratiti inicijativu, ali domaćin je sve prijetnje redom riješavao. U zadnju četvrtinu je Ri basket ušao s ugodnim plusom na semaforu (+11). Obje momčadi su se raspucale tada u posljednjih deset minuta, ali do zamjene mjesta nije došlo te je tako Ri basket uzeo prvu pobjedu u četvrtfinalu.

Komadina je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 20 koševa, dok Kraljevicu nije uspio spasiti Paštar s 32 postignuta koša.

Ri basket – Kraljevica 74-61 (12-14, 21-12, 18-14, 23-21)

Ri basket: Dujaković 4, Komadina 20, Cupać, Kordić-Gružić 12, Janković 10, Cvijanović, Grotić 2, Mohorić 10, Marić 13, Stijelja.
Kraljevica: M. Mitić 2, Vranković 12, Šupuković 6, Paštar 32, Carletto, Aleksić, Kalac 5, R. Mitić 4, Čenanović