Regionalna ml. kadetska liga: Uvjerljivi Cres i Stoja

Regionalna mlađe kadetska liga ponudila nam je dva odlična susreta ovog vikenda.

Stoja je dvaput morala stisnuti gas u utakmici protiv Crikvenice za rutinsku pobjedu 83-63. Odmah je u prvoj četvrtini pobjegla na 25-16. Crikvenica je do predaha uspjela parirati razigranim gostima. Međutim, Stoja je opet podignula razinu svoje igre u nastavku te je riješila utakmicu već u trećoj dionici, gdje je došla do prednosti od +18. Zadnja četvrtina poslužila je Stoji samo da uveća svoju prednost na okruglih +20. Najbolji je bio Kostić s 26 koševa. Kod Crikvenice se istaknuo Đipalo, koji je ubacio 18 koševa.

Cres je riješio Kastav u drugom poluvremenu za treću pobjedu sezone, 63-49. Tvrdo prvo poluvrijeme nije donijelo puno igre te se sve pokušavalo riješiti individualnom kvalitetom. U trećoj četvrtini Cres se polako počinje odvajati. Do kraja utakmice Kastav više nije imao rješenja za Cresane, koji su odjurili do konačne prednosti od +14. Tercet Salković (18 koševa), Lovrečić (17 koševa) i Filipas (16 koševa) opet nije ostavio nikoga ravnodušnim. Kod Kastva, Jelušić je susret završio s 15 koševa.

CRIKVENICA – STOJA 63 – 83(16:25, 18:18, 18:27, 11:13)

Crikvenica: Latin 16 (3×3), Šulentić, Koščić, Vilušić 2, Đipalo 18, Butorac 7 (2×3)Tomas 17 (3×3), Maravić 3 (1×3), Car.
 Stoja: Kostešić 11, Rojnić 5, Percan 4 , Turić 2, Jakara, Brkić, Pavletić 19, Travalja 2, Blažević 8, Kostić 26, Šimac 6, Rotar.

CRES – KASTAV 63-49 (14-11, 13-16, 17-12, 19-10)

Cres: Budimir, Blažević 8, Kaštelan, M. Damijanjević, Ćurković, Bosnić, Dlačić 4, B. Salković 18 (1x3p), Filipas 16 (1x3p), Lovrečić 17 (1x3p), K. Damijanjević;
Kastav: Bezić 6, Šoškić 8, Bumbak, Banašin 10, Jelušić 15 (1x3p), Pustahija 4, Pešut, Turk, Ivanić 6 (1x3p), Marini;