Regionalna ml. kadetska liga: Stoja ostala na vrhu

Tri susreta su odigrana u sklopu regionalne ml. kadetske lige ovoga vikenda.

Stoja je odličnom ekipnom igrom uzela pobjedu protiv Cresa 67-55.  Uspjeli su Cresani uzeti prvu četvrtinu (15-14), ali Stoja je odmah u drugoj četvrtini preokrenula rezultat na svoju stranu (36-30). U nastavku utakmice, ml. kadeti Stoje nisu dali gostima da im se približe te su iskorištavali svaku grešku gostiju za izgradnju svoje prednosti, koja je do kraja susreta došla do +13.. Tandem Kostešić (17 koševa) i Pavletić (19 koševa) bio je nerješiva enigma za Cres. Pomoć im je pružio i Kostić, koji je pridodao 12 koševa. Kod Cresa, Blažević i B. Salković su zabili 16 koševa svaki.

Kvarner 2010 rastavio je Crikvenicu na proste faktore te je uzeo utakmicu s uvjerljivih 92-56. Kvarner je od početka uzeo inicijativu u svoje ruke te je postavio svoja pravila igre. Crikvenica se nije najbolje snašla u svojoj sporednoj ulozi te je već na poluvremenu kaskala 25-43. Treća četvrtina je bila za zaborav što se tiče Crikvenice (6-28), koja je tek u zadnjoj četvrtini uspjela parirati Kvarneru. Nemilosrdan je bio Sablić, koji je utrpao 28 koševa. Najbolji igrač Crikvenice bio je Tomas, koji je zabio 15 koševa.

FSV je u vrlo izjednačenoj utakmici uspio pobijediti Kastav rezultatom 50-44. Mlađi kadeti FSV-a vodili su kroz cijelu utakmicu, ali se nikako nisu mogli odvojiti na veću razliku. S druge strane, Kastav je bio tako blizu, a tako daleko. kroz cijelu utakmicu od FSV-a. Banašin je bio najefikasniji igrač na utakmici s 22 postignuta koša. Kod FSV-a se Plješa istaknuo s 15 koševa.

Kastav – FSV 44:50 (8:14, 13:13, 10:12, 13:11)

Kastav: Bezić 5, Šoškić 8, Resanović, Banašin 22 (1×3p.), Jelušić 7 (1×3p.), Pustahija, Bumbak, Pešut, Turk, Ivanić 2, Butina.
FSV: Plješa 15, Marku, Božanović 4, Šorić, Starčević 2, Ćošić 12, Ivančević 2, Pavković, Pepelar 12, Rajković 3 (1×3 p.), Matić.

Kvarner 2010 – Crikvenica 92-56 (26-17, 17-9, 28-6, 21-24)

Kvarner 2010: Bart 6, Kovačević 11, Androš, Sablić 26, Kobašević 2, Veršić 10, Rakuljić 13, Matić, Gašparac 18, Marjanović 6.                                                   Crikvenica: Latin 2, Šulentić 8, Maravić, Vilušić 9, Car, Blažević, Svetić, Badiruina, Đipalo 8, Butorac 13, Tikveša 1, Tomas 15.

Stoja – Cres 68-55 (14-15, 22-15, 18-15, 14-10)

Stoja: Kostešić 17 (1x3p), Rojnić 2, Mihajlović, Turić 2, Jakara 2, Brkić 6, Pavletić 21 (1x3p), Travalja, Blažević 6, Kostić 12;
Cres: Sepčić, Budimir, Blažević 16 (4x3p), Kaštelan, Ćurković, E Salković, Bosnić, Dlačić 4, B. Salković 16, Filipas 10 (1x3p),