Pula 1981 svladala Grafičar za drugu pobjedu zaredom

Pula 1981 došla je do pete pobjede u kvalifikacijskoj ligi nakon što je u svojoj dvorani Mate Parlova svladala Grafičar s 74:68.

Pula je odlično krenula u susret s 11-4 vodstvom, a do 6.minute već su došli i na +10. Prva četvrtina otišla je s 26:19 na stranu Bijeloplavih. U drugu dionicu Puljani ulaze s par pogreški te se gosti iz Ludbrega približavaju na samo -2, no brzu se pribiru i ne dopuštaju Grafičaru da povede. Krajem poluvremena Grafičar je uspio doći do izjednačenja, ali dvicom Marina Đuguma Pula na predah ipak nosi +2.

Domaći su dobro startali drugi dio na krilima Nina Daske koji je radio sve potrebno na terenu, no Grafičaru je zaista ubrzo krenulo u napadu te dolazi do 54:52 vodstva u 27.minuti igre. U zadnju dionicu ulazi se s 59:59. A u tom posljednjem dijelu pravi posao radi pulska obrana koja u prvih 6 minuta Ludbrežanima dopušta tek 3 poena što im omogućava da otiđu na +7 i tako slome utakmicu u svoju korist. Do kraja su Puljani uspjeli izboriti 6 slobodnih bacanja od kojih su 5 realizirali čime su uspjeli sačuvati vodstvo i doći do +6 slavlja.

Nino Dasko bio je na rubu triple double učinka s 19 poena, 9 skokova i 7 asistencija dok su odlični za Pulu bili i Ante Božić s 15 poena i 8 skokova te Nereo Gržinić s 15 poena i 6 asistencija. 20 poena, 7 skokova i 6 asista za poražene je imao Mario Novak.

Pula 1981-Grafičar 74:68(16-19, 16-21, 17-19, 15-9)

Pula 1981: Sijamhodžić -, N. Gržinić 15, Perdija -, Bulešić -, Grašo 6, F. Gržinić 6, Božić 15, Ferenčić 0, Dasko 19, Đugum 14.

Grafičar: Martinec 0, Nakić 10, Siladić 0, Petrović 13, Štefan 7, S. Križanić -, Šamarija 11, Prprović 7, Hatlak 0, Novak 20, Koljnrekaj 0.