Pula 1981 se vraća doma s novim porazom preko ramena

Pobjede još nema na vidiku za Pulu 1981.

Prva četvrtina prošla je u znaku Marka Dojkića koji je u prvih deset minuta uspio unerediti obranu Rudeša (12 koševa!). On je bio nositelj prve serije na utakmici kojom je Pula 1981 odmah na samome početku pobjegla u +6, 2-8. Sredinom četvrtine se Rudeš uspio primaknuti gostima (7-8), ali tada Dojkić ponovno pali motore te ouz pomoć Đuguma i Andersona odvodi Pulu na +9, 9-18. Do kraja četvrtine većih potresa na semaforu nije bilo te je tako Pula na kratki predah otišla s +9, 16-25. U drugoj četvrtini je Pula 1981 nastavila držati konce igre u svojim rukama, ali nikako nije uspijevala pobjeći na veću prednost, što je odlično iskoristio domaćin koji se pred kraj četvrtine na krilima Dmitrovića i Ljubičića primaknuo na samo -4, 33-37.

Nažalost, drugo poluvrijeme nije bilo jedno od onih kojih će se Puljani htjeti sjećati. Opet je snaga počela kopniti, što je Rudeš predvođen Ljubičićem iskoristio za potpuni preokret te bijeg na +6, 57-51. U zadnjoj četvrtini bilo je par pokušaja Pule da opet vrati svoju izgubljenu prednost iz prvog poluvremena, ali svi su oni bili uzaludni.

Rudeš je do pobjede rezulatom 76-67 predvodio Ljubičić s 20 koševa, dok su se kod Pule 1981 istaknuli Anderson s 24 koša te već opjevani Dojkić, koji se ugasio nakon prve četvrtine, s 19 koševa.

Rudeš  -Pula1981 76:67 (16:25, 17:12, 24:14, 19:16)

Rudeš: Jurički, Zebić 14, Jurić 16, Galić 4, Štirjan, Nakić-Vojnović 4, Cvitković 9, Dmitrović 9, Ljubičić 20, Buzjak, Meštrović, Ivanković;
Pula 1981: Perdija, Dubroja 2, Malagić, Blažević 8, Grgić, Anderson 24, Percan 2, Đugum 12, Kondić, Dojkić 19