Pula 1981 pala u trećoj četvrtini protiv Jazina

Jazine Arbanasi bile su gosti doma Sportova Mate Parlova, novog doma Pule 1981 u koji se klub morao preseliti zbog propozicija HKS-a u 10.kolu kvalifikacijske lige. Gosti iz Zadra pokvarili su Puli selidbu te pobijedili s 80:62.

Puljani su u ogled krenuli oslabljeni neigranjem Vanje Perdije, Petra Graše te Dina Rakića, kojeg je klub suspendirao zbog kršenja klupskog Statuta. Jazine su bolje krenule u ogled, ali u četvrtoj minuti i Pula dolazi do vodstva 9:8. Ostatak početne četvrtine rezultat na semaforu bio je tijesan, no pri njenom kraju Jazine ipak odlaze na +7 vodstvo(23:16). No u drugoj dionici Pula polako smanjuje taj minus te je u 15.minuti samo na -1. Ante Božić s 14 poena bio je glavni razlog zašto se Jazine nisu više odvojile u prvom poluvremenu te na predah Zadrani odlaze s 40:35.

No treća četvrtina bila je ovaj put pogubna za Puljane – Jazine su u drugi dio odmah krenule jako sa serijom 10-1 te na krilima Mate Mrve nastavili razbijati domaću obranu kroz ostatak treće dionice. Gostujuća ekipa u zadnju četvrtinu ulazi s velikih 64:45. Puljani doduše uspijevaju minimalno dobiti posljednjih 10 minuta, ali daleko je to bilo od toga da zaprijete zadarskom timu koji je obavio lak posao do kraja i došao do 8.pobjede u ligi, dok je Pula ostala na 3 slavlja.

Ante Božić do kraja susreta je ubilježio 18 poena i 8 skokova, dok je Lovro Bulešić dodao 14 poena. Mate Mrva predvodio je goste do pobjede s 26 poena i 7 skokova.

Pula 1981 – Jazine Arbanasi 62:80 (16:23, 19:17, 10:24, 17:16)

Pula 1981: Sijamhodžić, N.Gržinić 2, Kondić, Bulešić 14, A.Grašo 6, F.Gržinić 5, Malagić, Božić 18, Ferenčić, Dasko 7, Đugum 10, Percan; trener: Mezulić.

Jazine Arbanasi: Gulam 6, Palčić 16, Kovačević, Marin, Fantina, Fodor 13, Dražović 17, Hržina, Ceranja 2, Mrva 26; trener: Borčić.