Pula 1981 namučila VERN u Zagrebu

Košarkaši Pule 1981 gostovali su kod momčadi VERN-a u sklopu 11.kola kvalifikacijske lige.  Nakon što ih je VERN uvjerljivo dobio na Pattinaggiu, Puljani su ovaj put pružili bolji otpor, ali ipak pali sa 75:79.

Krenulo se efikasno s obje strane, a serijom 7-0 sredinom prve četvrtine do +8 dolaze Puljani, a Ante Božić u 9.minuti dovodi svoju ekipu i na +9. Međutim, domaći do kraja četvrtine ipak nešto smanjuju razliku pa Pula 1981 nakon prvih 10 minuta ima 25:21 vodstvo. Nastavili su s dobrom napadačkom igrom gosti i u drugoj četvrtini pa su uskoro otišli na prednost od 7 razlike, ali ipak su tada propustili priliku povesti još i više kada nisu iskoristili tri napada zaredom. VERN se zato ponovno približio pa je prednost igrača Dalibora Mezulića na poluvremenu bila minimalna – 43:42.

U drugom dijelu Zagrepčani do sredine treće dionice nakratko uspijevaju stići do prednosti, a onda kreće igra koš za koš u kojem smo vidjeli puno izmjena vodstva. Bolji momentum za zadnjih 10 minuta ipak dobiva VERN koji u njih ulazi s 59:56 prednošću. U njoj su zagrebački akademici do 36.minute držali malu prednost, no onda, pokazalo se kasnije, prelamaju utakmicu 8-0 serijom i odlaze na 77:68. I kad se dvije minute prije kraja činilo da Pula više ne može do pobjede, Božić and-oneom i Lovro Bulešić tricom odvode svoju momčad na -3. Penić na drugoj strani pogađa jedno bacanje, a onda kad je Pula 8 sekundi prije kraja trebala brzu realizaciju, Kljajić im krade loptu i sve nade gostiju odlaze u vjetar.

Šteta, pobjeda je bila na dohvat ruke, presudilo je nekoliko grešaka u samoj završnici, ali ne mogu ne biti zadovoljan prikazanom igrom i pristupom svih igrača. Na dobrom smo putu, ima još puno posla, ali dečki su dokazali da mogu i znaju- izjavio je za stranicu kluba trener Puljana Dalibor Mezulić.

Ante Božić je po običaju predvodio Pulu s 24 poena i 5 skokova, dok je njegov suigrač Nereo Gržinić imao 18 poena. Matej Kljajić ubilježio je 17 poena i 6 asistencija.

VERN – Pula 1981 (21:25, 21:18, 17:13, 20:19)

Vern: Jelinić 10, Raič, Jakić, Šimović 11, Levanić-Kutni 4, Perić 16, Kljaić 17, Živko 11, Petrović, Kordić 2, Baković 8.

Pula 1981: N.Gržinić 18, Kondić, Bulešić 3, F.Gržinić 5, Ferenčić 6, Dasko 11, Božić 24, Đugum 8, Percan.