Pula 1981 lakoćom nadjačala Rudeš za šestu pobjedu u kvalifikacijskoj ligi

Pula 1981 je u 16.kolu kvalifikacijske lige dočekala zagrebački Rudeš u svojoj dvorani Mate Parlova te mu se osvetila za poraz u Zagrebu svladavši ga s 77:51.

Početne minute protekle su u neefikasnosti obje ekipe te smo u prve četiri minute vidjeli tek 8 koševa. No u nastavku prve dionice Pula je bila ta koja je preuzela inicijativu te ju je završila s vodstvom 17:13. U drugoj četvrtini domaćini su lako održavali svoju prednost, došli i na +10 da bi se na odmor otišlo s +7 (33:26) prednošću igrača Dalibora Mezulića. U drugi dio susreta Puljani ulaze s serijom 5-0, a na krilima dvojca visokih, Ante Božića i Davida Ferenčića, stižu i na velikih plus 20 krajem treće dionice pa je bilo jasno da povratka za igrače Rudeša više nema. U egzibicijski zadnji dio ogleda otišlo se s 56:39 za Pulu koja je početkom i te posljednje četvrtine dodala još malo gasa da bi otišla i na preko 30 razlike, no gosti ponešto smanjuju svoj minus pri kraju susreta za konačnih +26 Puljana.

Marin Đugum bio je prvo ime pobjedničke ekipe s 19 poena i 5 skokova, dok je njegov suigrač Ante Božić dodao još 14 poena, 8 skokova i 5 ukradenih lopti.  Dvoznamenkasti su za Pulu bili još Nereo Gržinić(13 poena) i David Ferenčić(11 poena). Mario Štirjan bio je najbolji kod napadački skromnih gostiju s 10 poena.

Pula 1981 – Rudeš 77:51 (17:13, 16:13, 23:13, 21:12)

Pula 1981: Zvijerac, N. Gržinić 13, Čakarić, Bulešić 6, Grašo 2, F. Gržinić, Percan 2, Božić 14, Ferenčić 11, Dasko 6, Travica 4, Đugum 19.

Rudeš: Radman, Jurić 5, Rossi 2, Galić 9, Štirjan 10, Vranješ, Nakić-Vojnović 5, Dmitrović 9, Ljubičić 9, Meštrović 2.