Pula 1981 demolirala Borovo za četvrtu pobjedu u kvalifikacijskoj ligi

U sklopu 12.kola kvalifikacijske lige, Pula 1981 dočekala je danas u svojoj dvorani Mate Parlova vukovarski Borovo, jedinu momčad protiv koje je slavila u gostima u prvom dijelu lige. I ovaj put su Puljani bili izvrsni te su odnijeli veliku pobjedu, 4. u ligi.

U prvoj četvrtini gosti iz Slavonije većinom su držali vodstvo, no Pula je majstorski uspijevala izboriti slobodna bacanja te tako nije dala da njihovi suparnici dođu do veće prednosti. Nakon bacanja Nerea Gržinića Puljani dolaze i do egala krajem dionice da bi poenima Ante Božića prešli u vodstvo koje su zadržali do njenog kraja (25:22). A sljedećih 10 minuta domaći otvaraju još bolje, serijom 10-2, čime su otišli na dvoznamenkastu prednost u 15.minuti, a ostatak prvog dijela Borovo je snašao David Ferenčić. Mladi pazinski centar bio je enigma za obranu Borova te je zabio svih 10 poena Pule do odlaska na odmor kada je rezultat glasio 45:35 za domaće.

Igrači Dalibora Mezulića u drugi dio su ušli također s nogom na gasu. Brza serija 10-4 dovela ih je na +16, a krajem treće četvrtine još podebljavaju prednost da bi ona došla na +24(77:53) na ulasku u zadnju dionicu. Vukovarci jednostavno nisu uspijevali zaustaviti fantastičan protok lopte kod Puljana(37 asistencija na kraju) koji su ih nastavili demolirati do kraja ogleda. I dalje je dominantan bio Ferenčić koji je pogađao sve što je stigao, a nemilosrdni su bili i svi njegovi suigrači te su Puljani fantastičnu utakmicu okončali pobjedom od ogromnih +41.

David Ferenčić fenomenalnom predstavom u kojoj je ubacio 29 poena(šut 14-16! ) te dodao 8 skokova i 2 blokade ponio je epitet igrača utakmice, dok je odličan bio i Marin Đugum s 21 poenom, 8 skokova i 4 asistencije. Ne treba zaboraviti ni Lovru Bulešića koji je zabio 15 poena te dodao 7 asistencija. Srđan Brocić završio je utakmicu s 26 poena za Borovo.

Pula 1981-Borovo 106:65 (25:22, 20:13, 32:18, 29:12)

Pula 1981: Đugum 21, Dasko 10, Bulešić 15, Božić 14, F.Gržinić 3, A.Grašo 3, D.Ferenčić 29, N.Gržinić 11, Sijamhodžić -, Malagić 0.

Borovo: Brocić 26, Bekavac 10, Rajšić 8, Kovač 6, Jukić 4, Knežević 0, Vuković 0, Pandža 5, Kapović 6.