Pregled A-1 lige: Rozić odlučio derbi, Split pregazio Zabok

Završeno je već odavno započeto 25. kolo A-1 lige.

Rozić je u zadnjim sekundama donio pobjedi Ciboni na Baldekinu protiv Šibenika, 67-69. Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku Cibone, koja je u svlačionicu otišla s +11, 30-41. Međutim, u drugom poluvremenu se Šibenik probudio te je uspio napraviti seriju od 17-4 za povratak u igru. Počelo se tada igrati koš za košem. Prednost je stanovala ipak kroz taj završni period na strani Cibone. U zadnjih 15 sekundi Ive Ivanov ubacuje za izjednačenje rezultata (67-67) te se činilo da su produžeci na pomolu. Međutim, Mulaomerović je sazvao minutu odmora u pravi čas, što je rezultiralo spretno izvedenom akcijom za polaganje Rozića te konačnom pobjedom Cibone 67-69. Za Cibonu je 17 koševa ubacio Reynolds, dok je najbolji strijelac Šibenčana s 15 koševa bio Ivan Siriščević.

Škrljevo je dalo sve od sebe protiv Zadra, ali Aramis Naglić nije imao milosti za svoj bivši klub. Više o cijeloj utakmici možete pročitati ovdje

Split je pregazio Zabok s 37 koševa razlike, 105-68. Zabok se dobro držao jedino u prvom poluvremenu kada se nakon početnog zaostatka od-14 (22-8) uspio primaknuti na samo -3, 35-22. No, od trenutka do kraja utakmice više gosti nisu uspijeli zaprijetiti moćnom domaćinu, koji je uspio naći vremena i za ubaciti nekoliko juniora u igru u zadnjoj četvrtini. Goran Filipović imao je odličan dan s 20 koševa, dok je kod Zaboka Borna Kapusta upisao 14 koševa.

Kvarner 2010 nastavio je s porazima. Ovoga puta je Gorica bila kobna. Više o samoj utakmici možete pročitati ovdje.

Vrijednosnice Osijek nadigrale su Mrave rezultatom 75-63. Zagreb je opet platio danak kratkoj klupi, jer je u drugom poluvremenu uspio prosuti prednost od 15 koševa. Domaćin je predvođen Šarcem prvo došao u egal s Zagrepčanima (59-57), da bi onda napravio ključnu seriju, 22-2. Jakov Mustapić je bio fenomenalan s 30 koševa i 9 skokova, dok je kod Zagreba Toni Vitali susret završio s 18 koševa.

Jolly je opasno visio do samoga kraja protiv Hermesa, ali uspio se na vrijeme odvojiti te doći do vrijedne pobjede u borbi za što bolju poziciju u doigravanja. Analitičari su dali sve od sebe jer im je očajnički trebala pobjeda za osiguranje ostanka, ali košarkaši Jollyja nisu imali milosti te su serijom od 15-6 u zadnjoj četvrtini došli do pobjede 90:79. Ivan Novačić ubacio je 22 koša za pobjednike, dok je Julijan Rajič ubacio 21 koš za Hermes.

Cedevita je nakon poraza od Zadra u Višnjiku prohujala Sinjom te došla do 18. pobjede u prvenstvu. Domaći Alkar se uspio držati početnih 5 minuta, no dalje jednostavno nije išlo. Do poluvremena su Vitamini već bili na +10, dok su u nastavku samo nastavili s povećavanjem prednosti da bi na kraju došli do 83-63 pobjede. Alkar je unatoč porazu mogao biti sretan jer je pobjedom Jollyja nad Hermesom zacementirao ostanak u ligi. Goste je do pobjede vodio Džanan Musa s 23 koša, dok je kod Alkara prvo ime bio Hrvoje Vučić sa 17 koševa