Pomlađeni Šanac izgubio od Podravca

Karlovčani nisu uspjeli doći do pobjede nad Podravcem te su morali priznati poraz rezultatom  88-73.

Bašović je u ovom susretu odlučio dati šansu mladim karlovačkim nadama jer očito se više nije moglo dalje s “rotacijom” od šest igrača. Bašovićeva Ironman petorka (Požar, Kraljić, Gazić, Beber, Gilbert) bila je za nijansu nepreciznija od domaćina u prvoj četvrtini te je to rezultiralo minimalnim zaostatkom nakon prvih deset minuta (22-20). Međutim, treba isto znati da je Podravac imao prednost u svojim rukama kroz cijelu prvu četvrtinu (i cijelu utamicu na kraju). U drugoj četvrtini ta prednost je sve više i više počela rasti. Serijom 15-5 prelomio je susret domaćin te je na veliki odmor zasluženo otišao s rezultatom 48-32.

Drugo poluvrijeme nije nam ponudilo nikakav senzacionalan preokret – Podravac je na krilima braće Zadravec povećavao prednost sve do zadnje četvrtine, kad su povukli kočnicu te dali Karlovcu da dođe do zraka i smanjenja zaostatka.

Kod Karlovca je već standardno najbolji bio Dominic Gilbert s 20 koševa i 8 skokova. Kod Podravca su se istaknuli Ivan Šiprak s 22 koša te Stefan Zadravec s 20 koševa.

Podravac  -Karlovac Šanac 88-73 (22-20, 26-12, 23-18, 17-23)

Podravac: Baruškin, Ferenčević 2, Krajinović 14, Šestak 10, Kenđelić 4, Balatinec 2, Hrženjak 3, Šiprak 22, J. Zadravec 11, S. Zadravec 20.
Karlovac Šanac: Ćosić, Mataković, Požar 14, Gazić 18, Gilbert 20, Škrtić 2, Vladić 2, Beber 3, Kraljić 14