Poluzavršnica PH mlađih kadetkinja (Rijeka): FSV pobjedom zaključio poluzavršnicu

U zadnjem susretu državne poluzavršnice mlađih kadetkinja u Rijeci, igračice FSV-a sučelile su se  s curama iz Broda na Savi te su uspjele upisati svoju pobjedu na turniru rezultatom 54-36.

FSV je odlično otvorio susret te na krilima Elene Bašić vodio 11:4 nakon prvih 5 minuta. Mini serijom 4-0 gostujuće igračice približavaju se na -4, ali nisu ugrozile cure pod vodstvom Franja Šiljega koje su nakon prve četvrtine imale prednost 13-9. Kao što su krenule u samom startu susreta, mlade Riječanke su nastavile i na početku druge dionice. Serijom od 10 uzastopnih pogodaka došle su do dvoznamenkaste razlike dok im Brođanke jednostavno nisu uspjevale parirati u napadu. Tako je FSV lagano priveo kraju prvo poluvrijeme te na odmor otišao s lagodnih +13 (28-15).

Svima poput nas koji su zakasnili na utakmicu, isprike za krivu informaciju oko početka susreta u jučerašnjem tekstu.

Puno tehničkih pogrešaka je obilježilo treću četvrtinu, ali kako je obrana FSV-a ostala na visini zadatka Brod ništa bitnije nije mogao promijeniti naa semaforu. Koševima Maržić, Filipović i Ožbolt domaćin je uspio do kraja četvrtine povećati svoju prednost sve do +20 (41-21). Sa sigurnom pobjedom u džepu, FSV je u opuštenom tonu odigrao lepršavu zadnju četvrtinu te je u stilu upisao svoju prvu pobjedu na turniru rezultatom 54-36. Nakon utakmice igračice FSV-a su sa stilom proslavile pobjedu, a kada su se slegli dojmovi njihov trener Franjo Šiljeg je rekao sljedeće:

Nakon svega, ostaje mala žal što nismo izborili Final Four, ali s druge strane, opet smo zadovoljni što unazad 8 godina smo ostvarili jednu pobjedu u skupini što se tiče mlađih kadetkinja. Nadam se da će sljedeće godine biti ponovljeno godište 2003. za mlađe kadetkinje pa se nadajmo napretku i plasmanu na Final Four.

Najraspoloženija u redovima FSV-a je bila Elena Bašić s 11 koševa, dok je kod Broda najefikasnija bila Ena Ivanković sa 17 koševa.

U prvoj utakmici dana Trešnjevka je potvrdila prvo mjesto u skupini pobjedom nad Koprivnicom 98-35. Ove dvije momčadi, kao prva i druga u skupini B, idu na državnu završnicu.

FSV – Brod na Savi 54-36 (13-9, 15-6, 13-6, 13-15)

FSV: Ožbolt 7, Maržić 6, Filipović 3, Perić 4, Srdoč 3, Peričić, Bašić 11, Kelentrić 10, Gulin 0, Majdandžić 2, Samardžić 0, Trbojević 2, Periša 2

Brod na Savi: Rimarčuk 4, Ivanković 17, Duspara 7, Kostadinović 0, Kurdija 2, Fonović 0, Milas 2, Kavka 2, Ilokovac 2, Pejić o, Fonović o, Bertolović 0

Trešnjevka 2009 – Koprivnica 98-35 (28-11, 19-2, 35-6, 16-16)