Poluzavršnica PH mlađe kadetkinje(Rijeka): FSV bez šanse protiv nadmoćne Trešnjevke

Mlađe kadetkinje FSV-a drugog su se dana državne poluzavršnice u Rijeci sučelile s vršnjakinjama iz Trešnjevke te su pretrpjele poraz rezultatom 97:24.

Bez velikog pritiska na leđima, mlađe kadetkinje FSV-a odlično su krenule u susret protiv favorizirane Trešnjevke, uzevši čak u prvim minutama susreta i vodstvo (7-6). Međutim, Trešnjevka tada počinje igrati sve jači presing na igračice FSV-a te polako počinje preuzimati kontrolu nad utakmicom. Predvođene Martom Ostojić gošće su četvrtinu okrenule furioznom serijom 18-2 (25-9). U drugoj četvrtini FSV se nastavio truditi parirati Trešnjevci, ali razlika u kvaliteti je ipak bila prevelika te je prednost nastavila rasti kroz drugu četvrtinu. Hana Muhl je pola minute prije kraja ubačenim slobodnim bacanjima postavila konačni rezultat 48-14 prije odlaska u svlačionice.

Trešnjevka je nakon odmora nastavila u istom ritmu te nije dozvolila riječkim curama da se razigraju, dok su u napadu ponovno bile nezaustavljive te su u zadnju dionicu otišle s +58(76-8). Nažalost, priča je bila ista i u posljednjih 10 minuta, zagrebačke gošće dovršile su posao na Kozali, no Riječanke im bar nisu dale doći do željenih 100 poena. Tako je Trešnjevka na kraju slavila s velikih +73.

Hana Muhl bila je najbolji strijelac pobjedniče ekipe s 19 poena, dok je kod FSV-a prvo ime bila Lucija Kelentrić s 7 ubačaja.

U prvom susretu dana mlađe kadetkinje Koprivnice su si osigurale najmanje drugo mjesto u skupini pobjedom nad Brodom na Savi 75-38.

FSV je ostao bez izgleda na plasman na državnu završnicu, a svoju zadnju utakmicu igra sutra protiv Broda na Savi s početkom u 13:00.