Olympiacos obranio Pirej od Perasovićevog Efesa

Perasović ipak nije uspio preskočiti tradiciju u Pireju. Olympiacos je došao do zaslužene pobjede te mjesta na F4 rezultatom 87-78.

Domaćin je bolje ušao u susret predvođen Printezisom i Spanoulisom te je držao igru u svojim rukama (25-21). Međutim, druga četvrtina ponudila nam je sasvim drugu priču na terenu. Efes je počeo koristiti prednost svojega atleticizma te je na to još nadodao odličnu kolektivnu igru što je ubrzo rezultiralo preokretom te odlaskom na veliki odmor s +4, 37-41.

No, u trećoj četvrtini stvari su se opet vratile na staro. Olympiacos je otvorio drugo poluvrijeme serijom 9-0 te se od tog trenutka više nisu okretali nazad. Efes je uspio doći pred kraj četvrtine na samo -1, ali nisu bili dovoljno spretni da opet uzmu vodstvo. Olympiacos je ubrzo nakon toga u zadnjoj dionici igre opet podigao prednost na +9 te je tako zaključio u potpunosti susret.

Olympiakos su do pobjede predvodili Vassilis Spanoulis sa 22 koša i šest asistencija te Georgios Printezis sa 14 koševa Kod gostiju su šestorica igrača imala dvoznamenkasti broj koševa, Cedi Osman je zabio 11 koševa, dok su Deshaun Thomas, Tyler Honeycutt, Jayson Graner i Thomas Heurtel zabili po 10 koševa.

Olympiacos – Anadolu Efes 87-78 (25-21, 12-20, 26-17, 24-20)

Olympiakos: Green 10, Birch 9, Young 3, Toliopoulos, Papapetrou 8, Spanoulis 22, Waters, Agravanis 1, Milutinov 8, Printezis 14, Papanikolaou 8, Mantzaris 4
Anadolu Efes: Thomas 10, Honeycutt 10, Balbay, Brown 10, Osman 11, Geyik, Granger 10, Heurtel 10, Mutaf, Paul 9, Dunston 4, Kirk 4