Mlađe kadetkinje Arxa do uvjerljive pobjede na gostovanju u Krku

U susretu PGŽ lige mlađih kadetkinja cure crikveničkog Arxa slavile su kod vršnjakinja iz Krka s 62-43.

Igračice Krešimira Kozlevčara pobjedu najviše mogu zahvaliti odličnom prvom poluvremenu. Tada su dopustile domaćim curama tek 15 poena što su iskoristile kako bi napravile poveće vodstvo pri odlasku na predah (31:15). Jedna i druga ekipa su popustile u obrani u trećoj dionici utakmice, no to nije spriječilo Arx da prije zadnjih 10 minuta poveća prednost za još 4 poena. Zato su mlade Crikveničanke mogle opuštenije ući u posljednju dionicu u kojoj su bez problema sačuvale prednost te došle do pobjede s +19 razlikom.

Najbolja u pobjedi Arxa bila je Srdoč s 19 poena, dok je Skomeršić ubacila 14 poena kod Krka. Ovom pobjedom Arx je osigurao drugo mjesto u županijskoj ligi iza nedodirljivog FSV-a koji još nije upisao poraz u natjecanju.

Krk – Arx 43-62 (6-9, 9-22, 16-20, 12-11)

Krk: Grdinić 5, Šimić, Skomeršić 14, Kraljić 8, Šipuljak, Škvorc, Prendivoj 4, Lukačić, Kraljević 2, Šarić 4, Duvnjak 6.
Arx: Gržac 2, Buneta, Rogić 2, Antak 6, Srdoč 19, Šnjarić, Vukić A. 8, Vukić R. 7, Baričević, Benić 5, Gulin 13.