Kvarneru mjesto na F4, Cresu utješna pobjeda

Kadeti Cresa odnijeli su utješnu pobjedu protiv Kvarnera na domaćem terenu rezultatom 75-74.

Ojačani Cres (Dino Salković, Ivan Maraš) ovoga je puta uspio parirati vršnjacima iz Kvarnera. Prvo poluvrijeme nagovijestilo nam je bitku do samoga kraja jer Kvarner je uspio doći tek do minimalnog vodstva nakon dvije četvrtine (41-43). Cresani su prednost ubrzo anulirali u trećoj četvrtini, koja je prošla u njihovom znaku (23-14; 64-57). Kvarner je u zadnjoj četvrtini opasno zapijetio, ali Cresani su uspjeli odbiti sve njihove napade te u tijesnoj završnici doći do utješne pobjede.

Nađ s 29 koševa te povratnik Dino Salković s 25 koševa su bili glavni igrači Cresa u ovoj utakmici. Kod Kvarnera je briljirao Kučić s 24 koša.

Kastav je sljedeći protivnik Kvarnera u polufinalu PGŽ kadetske lige.

Cres  -Kvarner 2010 75-74 (23-23, 19-21, 23-14, 10-16)

Cres: B. Filipas, D. Salković 25, Maraš 12, Blažević 2, Sepčić, M. Damijanjević, Nađ 29, B.Salković 3, P. Kaštelan 4, N. Filipas.
Kvarner 2010: Kučić 24, Dupski, Turina 17, Pribanić 10, Brnelić 15, Klarić 6, Volarić 1, Bačić 1, Lisac.