Kvarnerova šetnja Pulom

Košarkaši Kvarnera 2010 lakše su od očekivoga došli do drugoga trijumfa ove sezone.

Sve je ukazivalo na napetu utakmicu, ali ona se nažalost nije dogodila. Kvarner je s rutinskih 73-86 nadigrao Pulu 1981 koja tako nastavlja redati poraze na početku sezone. Od samoga početka su stvari krenule nizbrdo po domaćina koji je susret otvorio s puno grešaka koje je Kvarner 2010 nemilosrdno kažnjavao što je rezultiralo s nevjerojatnih 5-20 za Kvarner nakon sedam minuta igre. Posebno su raspoloženi bili Andro Krstinić i Mate Vucić koji su zabijali sve što im se pružalo u napadu. Do kraja prve četvrtine su se Puležani uspjeli sabrati te koševima Božića, Blaževića i Andersona smanjiti svoj zaostatak na -10, 13-23.

Činilo se početkom druge dionice da će se Pula vratiti u egal s Kvarnerom nakon pogođenog šuta Perdije za -4 (21-25), ali tada na scenu stupa David Ferenčić koji je bio prvo ime nove Kvarnerova serije (4-22) kojom su gosti pobjegli na velikih +22, 25-47. . Pula se opet uspjela mobilizirati pred sam kraj četvrtine, ali za razliku od prve četvrtine, sada je semafor pokazivao velikih -17, 40-57. Tu je već bilo jasno da će drugo poluvrijeme biti više odrađivanje posla negoli napeta utakmica.

Očekivano, drugo poluvrijeme nije nam ponudilo nikakvih većih uzbuđenja osim činjenice da smo imali priliku na dijelu vidjeti igrače koji se nisu previše naigrali ove sezone. Stoga nema ni smisla raditi preveliku priču od njega.

Opet je odličan bio Mate Vucić koji je ponovno ubilježio double-double učinak  – 20 koševa i 11 skokova. Svakako vrijedi spomenuti i Davida Ferenčića koji je u samo 16 minuta na parketu ubacio 19 koševa. Kod Pule je najbolji bio Kyron Anderson s 18 koševa, 8 skokova te 6 asistencija, dok mu je odlično asistirao Pavao Blažević s 20 koševa.

Pula 1981  -Kvarner 2010 73-86 (13-23, 27-34, 17-12, 16-17)

Pula 1981: Božić 15, Anderson 18, Blažević 20, Dubroja 2, Đugum 6, Dojkić, Perdija 12, Grgić, Malagić, Kondić, Zvijerac
Kvarner 2010: Vucić 20, Ferenčić 19, Delpin 12, Kučan 11, Krstinić 12, Brajdić, Ćavar, Odak 3, Krstić 1, Cvitković, Šamanić 8