Kvarner novim porazom ostao bez ikakvih šansi za ostanak u ligi

Kvarner 2010 dočekao je Vrijednosnice Osijek u dvorani Dinka Lukarića na Kozali u susretu 24.kola A-1 lige te ubilježio novi poraz kojim je i službeno ispao iz A-1 lige.

Riječani, koje su već prošle kolo porazom od Hermesa izgubili većinu nade za ostanak u ligi, nisu najbolje krenuli u susret te su nakon 6 i pol minuta gubili 6:16. No, predvođen Matom Vucićom serijom 11-3 Kvarner smanjuje na -2 te je na kraju početne dionice rezultat 17:19. Sljedeća četvrtina imala je sličan scenarij: Osječani su dominirali gotovo cijelo vrijeme do predaha, otišli na +8, da bi mini 6-0 serijom ekipa Marijana Mancea ponovno smanjila na -2 uoči odlaska na odmor.

Na krilima Josipa Barnjaka i Maura Veljačića Kvarner je odlično krenuo u nastavak ogleda, sredinom treće dionice poveo da bi nakon trice Ivana Miličevića došao i na +4. Ali bivši igrač domaće ekipe, Jakov Mustapić do početka zadnje četvrtine pobrinuo se da Osječani u nju ipak idu s prednošću 53:50. Ali nije odmah Kvarner posustao u posljednjem dijelu utakmice, dapače Dino Butorac je s dvije trice u 33. minuti doveo svoju ekipu na +2. Igralo se od tada koš za koš pa zatim jedno vrijeme ni jedni ni drugi nisu uspijevali do poena. Imali su Riječani stoga mnogo prilika da prelome utakmicu na svoju stranu, no nije im to pošlo za rukom te su gosti bili tu koji su zadnje 3 minute dvoboja odveli na svoj mlin. Tako je iz Rijeke VROS otišao s dva boda pobjedom 72:64.

Dino Butorac bio je prvi čovjek Kvarnera 2010 s 14 poena i 7 skokova, dok je Mate Vucić dodao 13 poena i 10 skokova. Kapetan Mauro Veljačić imao je 12 poena i 5 asistencija. Vrijednosnice Osijek predvodio je fenomenalni Jakov Mustapić s 29 poena, 7 skokova i 6 asistencija, dok je Arian Došen ubilježio 16 poena.

S ovim porazom Kvarner više nema nikakve šanse za ostanak u elitnom društvu pa će sljedeće godine vjerojatno igrati Prvu hrvatsku ligu, novooformljeni jedinstveni drugi razred domaće košarke. Sljedeća utakmica, pretposljednja u A-1 ligi, čeka ih sljedećeg vikenda u gostima kod Gorice.

Kvarner 2010-Vrijednosnice Osijek 64:72 (17:19, 16:18, 17:18, 14:19)

Kvarner 2010: Vucić 13, Štimac 9, Veljačić 12, Butorac 14, Pešut 0, Barnjak 5,  Antunović -, Kučan 3, Miličević 8, Kalpić 0, Vujičević 0.

Vrijednosnice Osijek: Došen 16, Robinson 4, Žulj 0, Turalija 10, Mustapić 29, Bačić -, Vuković 4, Krajina 0, Karlović 9, Šarac -.