Kvarner bez šanse protiv Splita

kvarner-splitKošarkaši Kvarnera 2010 nastavili su niz poraza u A-1 ligi. U devetom kolu gostovali su kod Splita te zabilježili peti uzastopni poraz s 69:88.

Kvarner je u utakmicu krenuo bez startnog centra Mate Vucića čija je ozljeda donijela dodatne probleme Manceovoj momčadi koja je uz standardnog Antunovića iz ekipe Zameta morala povući Klasana i Brajdića. A Split nije imao milosti za probleme Kvarnera – žestoko su krenuli od početka sa serijom 9-0, a nakon prve četvrtine već su vodili 26:12. Kvarner su održavale trice – jedino što su uspjeli pogoditi u prvih 10 minuta.  Splićani su nastavili samo povećavati prednost u drugoj četvrtini, a vrlo raspoložen za Split bio je i bivši igrač Kvarnera Henrik Širko. Napadački učinak Žutih u prvom dijelu bio je dovoljan za njihovo veliko vodstvo +22 na predahu. U drugo poluvrijeme Riječani su krenuli bolje – otvorili su treću dionicu s 10-1 preko poena Kučana, Veljačića i Kalpića. No mogućnost za svaki preokret odlučuju odmah ukloniti Splićani koji idu na svoju, 11-3 seriju. Tako su ponovno otišli na +20 razliku i ostatak utakmice bio je samo odrađivanje posla za njih.

Ivan Kučan(14 poena, 4 skoka) i Dominic Gilbert(14 poena,5 skokova) bili su najbolji strijelci Kvarnera, dok je Josip Barnjak nadodao 13 poena. Damir Rančić s 22 koša bio je prvo ime Splićana, a odličan je bio Henrik Širko s 21 poenom i 7 skokova.

U sljedećem kolu na Zametu gostuje Hermes Analitica što je igračima Kvarnera bitna utakmica za opstanak i najbolja prilika za bodove jer je upravo zagrebačka ekipa na dnu tablice uz njih i Škrljevo.

Split – Kvarner 2010 88-69 (26-12, 22-17, 22-19, 18-21)

Split: Širko 21, Rančić 22, Jukić 15, Filipović 10, Dijan -, Kalajžić 9, Kanaet 4, Subotić 2, Galić 3, Vrgoč, Marić 2.

Kvarner 2010: Veljačić 8, Štimac 6, Kučan 14, Kalpić 4, Gilbert 14, Barnjak 13, Antunović 10, Brajdić –