Kvalifikacijska liga: Jazine, Vern i Kaštela ostali u mrtvoj utrci za prva dva mjesta

U 13. kolu kvalifikacijske utrke vodeći klubovi su ubilježili nove pobjede te su tako ostali u borbi za prva dva mjesta koja vode u viši rang.

Ribola je razmontirala Belišće s 34 koša razlike, 93-59. Razigrana Kaštela sve je već riješila nakon prvog poluvremena (+14, 48-34). Belišće jednostavno nije imalo taktičkog odgovora na raspoložene igrače gostiju, kod kojih je četvoro igrača završilo u dvoznamenkastim vodama. Ovom pobjedom, Ribola je napravila odličnu uvertiru za (odlučujući) derbi s Vernom. Josip Matić je završio susret s 18 koševa za goste, dok je kod Belišća Juraj Boras ubacio 13 koševa.

Rudeš je u utakmicu protiv Grafičara ušao s 11-2 vodstvom, ali ekipa iz Ludbrega uzvraća serijom 15-3 i od polovice prvog dijela se krenulo u koš za koš utakmicu. Sve to nas je uvelo u napeti završetak gdje igrač Grafičara Jakša Petrović zabija tricu za 83-83. U sljedećem njihovu napadu Siladić je propustio dvije šanse za pobjedu, a Radman bacanjima donosi Rudešu pobjedu 85-83. Marko Dmitrović ubacio je 19 poena i imao 10 skokova u slavlju zagrebačke ekipe, dok je za Grafičar najbolji bio Jakša Petrović s 22 poena.

Pula 1981 je zbog bolesti svojih igrača otkazala otkazala svoju utakmicu s Podravcem te će se ona igrati 31.5.

Jazine su potpuno nadigrale Borovo s 105-50 u gostima i tako zadržale prvo mjesto na ljestvici. U prvoj četvrtini susreta ogled je čak bio tijesan, ali nakon 14 uzastopnih poena Jazina u drugoj dionici Borovu je bilo jasno da više nema šanse za iznenađenje. Gosti iz Zadra su imali 22 poena prednosti i tu prednost samo nastavili povećavati u drugom dijelu. Jurica Dražović imao je fantastičnu utakmicu za Jazine s 24 poena i 22 skoka kao i Josip Ceranja s 22 poena i 20 skokova, dok je Goran Fodor zabio 19 poena za poražene.

Karlovac nastavlja muku mučiti s ozljedama te je upisao poraz od strane Verna. Više o utakmici možete pročitati ovdje.

Belišće – Ribola Kaštela 59-93
Grafičar – Rudeš 83-85
Vern – Karlovac Šanac 91-80
Borovo – Jazine 50-105