Kvalifikacijska liga: Jazine u derbiju kola srušile Vern

Odigrano je 12. kolo kvalifikacijske lige u kojem smo dobili smjenu na prvome mjestu.

Jazine su u tvrdoj utakmici protiv Verna došle do pobjede vrijedne prvoga mjesta. U prvoj četvrtini utakmice vodstvo se dosta selilo s jedne na drugu stranu, ali to se mjenja u drugoj dionici kad Kaštela radi seriju 14:0 te se tako prva odvaja na osjetnu razlku (40-26). Vernovci su se pokušali vratiti u nastavku susreta, ali najbliže što su se mogli približiti domaćinu je bilo -9 u zadnjoj četvrtini (56-47). Jurica Dražović je s 15 poena predvodio Jazine. Kod VERN-a je Filip Kordić ubacio 21.

Sada se komplicira borba za vrh te će biti zanimljivo vidjeti tko će iz terceta Kaštela-Vern-Jazine ispasti iz utrke za najviši rang hrvatske košarke sljedeće sezone.

Ribola je nadigrala Šanac te više o samoj utakmici možete pročitati ovdje.

Belišće je u napetoj utakmici došlo do pobjede nad Grafičarom 79-74. Košarkaši Belišća su bolje ušli ušli u susret te su već nakon prvog poluvremena imali +12 (27-15. Međutim, Grafičar se polako počeo buditi te je do poluvremena smanjio na -9. U drugom poluvremenu gosti su nastavili vršiti pritisak na Belišće te im se to ubrzo isplatilo. Tri minute prije kraja došli su do izjednačenja rezultat (67-67) te su natjerali domaćina da igra koš za koš. Belišće se predvođeno Soldom pokazalo spretnijom u toj igri te je na svoju sreću uspjela iščupati pobjedu u samoj završnici susreta. Antonio Bicvić je s 26 koševa predvodio domaćina, dok je kod Grafičara Šamarija ubacio 24 koša.

Pula je pregazilo Borovo s 35 koševa razlike. Više o cijelom susretu pročitajte ovdje.

Rudeš je bez većih problema došao do pobjede nad Podravcem 77-57. Bila je to prilično jednosmjerna utakmica u kojoj je Rudeš vodio od početka do kraja te u nijednom trenutku nije dopustio gostima da ih opasnije ugroze. Luka Ljubičić je ubacio 13 koševa za Rudeš, dok je Stefan Zadravec upisao 14 koševa.

Jazine – Vern 70-54
Pula 1981 – Borovo 100-65
Belišće – Grafičar 79-74
Rudeš – Podravac 77-57
Karlovac Šanac  -Ribola Kaštela 87-69

Photo by: KK Belišće FB