Karlovac uspio prekinuti gubitnički niz

Šanac je pobjedom nad Borovom 80-74 uspio prekinuti crni niz poraza u kvalifikacijskoj ligi.

GG tandem (Gazić-Gilbert) otvorio je utakmicu serijom 6-0. Nakon nekoliko promašaja, Borovo se zagrijalo na radnu temperaturu te je uzvratilo domaćinu ubrzo serijom 4-15. Borovo se zahuktalo te je s +4 ušlo u drugu četvrtinu. Međutim, Bašović je uspio mobilizirati svoju startnu petorku koja je u drugoj četvrtini uspjela nadigrati goste. Borovo predvođeno Brocićem držalo se još nekako u prvoj polovici četvrtine, ali tada Dominic Gilbert stupa na scenu  – asistencije, slobodna bacanja, skokovi, zakucavanja, bilo je tu svega. Sve je to zajedno rezultiralo odlaskom Karlovca na odmor s minimalnom prednošću, 41-38.

Treća četvrtina se pokazala prijelomnom. Serijom 12-4 uspjeli su se odvojiti na prvu ozbiljniju prednost koju više nisu ispuštali. Borovo je neuspješno u zadnjoj četvrtini pokušavalo probiti Karlovčane, ali ovoga si puta domaćin nije dopustio veliki pad u koncentraciji te je prigrabio pobjedu nakon dugo vremena.

Najbolji igrač utakmice je bio Dominic Gilbert koji je susret opet završio s odličnim all-round učinkom – 27 koševa, 13 skokova te 6 asistencija. Kod Borova je Srđan Brocić ubacio 27 koševa.

Karlovac Šanac – Borovo 80-74 (17-21, 24-17, 23-14, 16-22)

Karlovac Šanac: Kraljić 7, Požar 16, Gibert 27, Škrtić 4, Gazić 14, Beber 12.
Borovo: Ravkić, Bobinac, Brocić 18, Pandža 9, Rajščić 12, Kovač 26, Jukić 2, Kapović 7