Kadeti FSV-a do naslova prvaka županije!

Ovog vikenda se odigrala završnica kadetskog prvenstva PGŽ-a, a na kraju su se titulom prvaka posve zasluženo okitili košarkaši FSV-a.

U subotnjim polufinalima sastali su se Kastav i Kvarner 2010 te FSV i Crikvenica. Na Kastvu se igrala napeta utakmica (u cijelosti je možete pogledati ovdje) u koju je Kvarner 2010 trenera Branka Musića i Roberta Jurkovića ušao bolje te nakon prvog poluvremena vodio 11 razlike. Međutim, Kastav se na krilima Luke Rogovića diže u drugom dijelu, već do kraja treće dionice izjednačuje rezultat da bi se u posljednjih 10 minuta uspio izboriti za 79:74 pobjedu i prolaz u nedjeljno finale. Fantastični Rogović završio je susret s čak 41 poenom, dok Kvarneru nije pomogao odlični Vito Kučić s 31 poenom. U drugom polufinalnom susretu FSV na Nafti nije imao nikakvih problema doći do slavlja nad Crikvenicom. Već su u prvih 10 minuta kadeti FSV-a stvorili dvoznamenkastu prednost te ju nastavili povećavati kroz ostatak susreta. Na kraju su došli do uvjerljive pobjede 98:61 koja je značila plasman u veliko finale s ekipom Eugena Tončinića. Mislav Kolić je s 28 ubačaja predvodio FSV u polufinalu, dok je Sven Car zabio 17 u porazu Crikvenice.

U utakmici za treće mjesto susreli su se tako Kvarner 2010 i Crikvenica. Jedna i druga ekipa odigrali su efikasno prvo poluvrijeme na koje s minimalnom prednošću (40:39) odlaze mladi Crikveničani, inače s rotacijom od tek 7 igrača tijekom završnice. Sjajnom trećom četvrtinom koju su izabranici Petra Gračakovića dobili s 26:16 prelama se utakmica na stranu Kiraca te onu zadobivenu prednost uspijevaju sačuvati u zadnjih 10 minuta za pobjedu vrijednu trećeg mjesta u županiji s rezultatom 89:83. Sven Car je s 30 poena predvodio svoj tim do slavlja, dok izvrsni Vito Kučić novom odličnom partijom(38 poena) opet nije mogao pomoći Kvarneru.

FSV je u finalnom susretu u Dvorani Mladosti ponovno iskazao svoju dominaciju te potvrdio da su oni zaista najkvalitetnija momčad PGŽ-a. Momčad Mladena Šarčevića suparnicima iz Kastva ponudila je nadu tek u početnoj dionici koju su završili s +6(16:10), da bi u nastavku uslijedila rapsodija Riječana. FSV je do odmora već bio na +27 čime su praktički riješili utakmicu koja je završila njihovim šampionskim slavljem, a rezultatom 95:45. Marko Grbavac je bio odličan zabivši 26 poena za FSV, dok su Katalinić i Smojver došli do 11 poena u porazu Kastva.