Juniorska poluzavršnica PH(Ž): Vodice uvjerljive protiv FSV-a

U drugom susretu poluzavršnice PH za juniorke u Virju, cure riječkog FSV-a igrale su protiv Vodica koje su ih lagano dobile s 69:41.

Prva četvrtina završila je identičnim rezultatom kao i u jučerašnjoj FSV-ovoj utakmici: mlade Riječanke ponovno nisu mogle realizirati u napadu i gubile su od Vodica 15:2 nakon tih prvih 10 minuta. No za razliku od prvog susreta, protivnice FSV-a im ovaj put u nastavku ne pružaju nikakvu nadu već uvjerljivo grabe dalje i povećavaju rezultatski plus. Ekipa Marina Mijaljevića, inače najmlađa na prvenstvu, jednostavno nije mogla parirati momčadi Vodica koje je na poluvremenu bila na 32:11 vodstvu. FSV-ove igračice zaigrale su bolje u napadu u drugom dijelu, ali nisu mogle zaustaviti dalmatinske košarkašice na drugoj strani parketa što je Vodicama omogućilo da opušteno obave posao do kraja i dođu do druge pobjede na prvenstvu, dok su riječke cure tako upisale drugi poraz.

Patricija Krivokuća u nepunih 6 minuta postala je najbolji strijelac FSV-a u ovoj utakmici s 7 poena, dok vrijedi još izdvojiti učinak Josipe Tuftan od 6 poena i 10 skokova. Bruna Obratov imala je 15 poena i 4 ukradene lopte za pobjedničku ekipu.

Vodice-FSV 69:41(15-2, 17-9, 14-12, 23-18)

Vodice: Obratov 15, Skočić 6, Tabula 8, Bašić 11, Ivešić 10, Deur 8, Ivas 0, Troskot 0, Skorić -, Mihić 3, Bumber 6, Filipi 2.

FSV: Leoni 6, Miani 0, Mrvić 6, Krakić 4, Bićanić 6, Grgurina 4, Tomljenović 0, Tuftan 6, Kajfeš 0, Orešković 0, Grbčić 3, Krivokuća 7.