Juniorska poluzavršnica PH(Ž): FSV trećim porazom zaključio turnir

Juniorke FSV-a su završile poluzavršni turnir u Virju susretom protiv Medvešćaka koji im je nanio još jedan poraz, a s rezultatom 77:41.

Krenulo je za FSV na sličan način kao i u prošle dvije utakmice: Medvešćak je serijom 20-0 projurio u početnih 6 minuta i praktički već tada riješio pitanje pobjednika. Riječke cure poboljšale su napad krajem četvrtine te uspjele zabiti 10 poena do njenog kraja što znači da je 29:10 vodstvo Zagrepčanki nakon prve dionice. Druga dionica bila je ofenzivno najbolja za cure FSV-a, ali rješenja za napad suparnica nije bilo pa Medvešćak na odmor ide s +26. Na taj veliki plus Medvešćak je dodao još 10 poena viška u drugom dijelu te lagano dovršio susret protiv mladih Riječanki.

Josipa Tuftan izdvojila se u FSV-ovim redovima s 13 poena i 10 skokova, dok je za pobjednice Matea Tadić zabilježila 24 poena, 6 skokova i 7 asistencija. FSV je turnir završio kao četvrta momčad, dok su prve dvije pozicije i prolaz na završnicu uzeli Podravac i Vodice.

FSV-Medvešćak 41:77 (10-29, 13-20, 7-15, 11-13)

FSV: Krivokuća 3, Miani 1, Grbčić 6, Mrvić 5, Krakić 0, Leoni 4, Bićanić 3, Grgurina 3, Tomljenović 0, Tuftan 13, Kajfeš 3, Orešković 0.

Medvešćak: Tepeš 7, Krajinović 2, Leovac 12, Tadić 24, Barbarić 0, Kolovrat 10, Benković 0, Tikvicki 10, Posavec 4, Benović 2, Pjevac 6, Rogulja 0, Uzelac -, Sabljaković -.