Juniorska poluzavršnica PH: Kvarner upisao pobjedu protiv domaćina!

Juniori Kvarnera 2010 su na najbolji mogući način otvorili poluzavršni turnir PH u Osijeku svladavši domaće Vrijednosnice Osijek sa 74:56.

Na fantastičan način su Riječani ušli utakmicu. Sandro Antunović i Dominik Brajdić vodili su Kvarner do početne 14-2 serije koja je domaćinima jasno dala do znaka jačinu gostiju. Osijek se uspio malo pribrati do kraja četvrtine, no Kvarner je zaključio prvih 10 minuta s i dalje odličnih 19:10. Nastavila se slična priča i dalje: ekipa Hrvoja Radanovića iako ne previše efikasna u napadu, limitirala je ponovno u drugoj četvrtini Osječane na 10 poena i tako im nije dala da se približe. Na odmoru je za Riječane +14, a isti odmak bio je na kraju treće dionice- Kvarner je stvarno bio suveren na terenu te domaćini skupine nisu mogli ni pomisliti na preokret. Zadnja dionica bila je samo šlag na tortu- Kvarner je igrao dobro u obrani i rešetao Vrijednosnice u napadu, a pogotovo je dominantan bio Antunović koji je zaista radio što je htio svojim suparnicima te doveo svoju ekipu do slavlja.

Odlični Sandro Antunović utakmicu je završio s 23 poena i 13 skokova, a dobro su mu pomagali i Dominik Brajdić s 12 poena, 4 skoka i 3 ukradene lopte te Luka Vucić s 11 poena, 7 skokova i 5 ukradenih lopti. Marin Bašić bio je prvi čovjek Osijeka s 15 poena. Sljedeću utakmicu Kvarner igra sutra protiv Zadra u 19 sati uz live stream na HKS-ovim stranicama.

Kvarner 2010-Vrijednosnice Osijek 74:56( 19:10, 15:10, 22:22, 18:14)

Kvarner 2010: Delpin 10, Brajdić 12, Antunović 23, Cvitković 6, Vucić 11, Marinčić 0, Perinić 0, Gustovarac 6, Klasan 0, Debelić 0, Šibenik 2, Miletić 4.

Vrijednosnice Osijek: Ilić 4, Bačić 2, Hajduković 10, Blažević 7, Petric 2, Vincetić 2, Dafish -, Maskaljev 8, Bušić 2, Raič 4, Premec -, Bašić 15.