Juniori Ri basketa srušili Kraljevicu za polufinale PGŽ lige

Ri basket je uspio iščupati pobjedu iz grotla Kraljevice te se tako plasirao u polufinale PGŽ lige.

Kraljevica je u susret krenula s nadom da može izbrisati deficit iz prve utakmice (14 koševa) te je s tom misli u glavi dobro otvorila prvu četvrtinu (17-13). Do poluvremena se ta prednost popela na +6. No, Kraljevica u nastavku susreta počinje energetski opadati zbog sužene rotacije, što Ri basket iskorištava kroz konstantni pritisak te tako do kraja četvrtine preokreće rezultat na svoju stranu (46-48). U zadnjoj četvrtini  igrači obje momčadi su dali sve od sebe kako bi donijeli svojoj momčadi pobjedu, gosti su bili spretniji u toj namjeri te su uspjeli odnijeti pobjedu rezultatom 61-64.

Kolektivna igra je bila forte Ri basketa u ovom susretu te su čak tri igrača završila susret s deset koševa – Baić, Kordić-Gružić i Stijelja. Kod Kraljevice je odličan bio tandem PaštarRudolf Mitić (20-21).

Ri basket u polufinale ide na noge Kvarneru 2010 ovog vikenda.

Kraljevica – Ri basket 61-64 (17-13, 16-14, 13-21, 15-16)

Kraljevica. Paštar 20, R. Mitić 21, M. Mitić, Vranković 9, Šupuković 4, Kalac 7, Carletto, Aleksić, Čenanović.
Ri basket: Dujaković 3, Benić 3, Mohorić 9, Kordić-Gružić 10, Grotić, Marić 8, Koamdina 6, Baćac-Simper 5,  Stijelja 10, Baić 10, Janković 2