Juniori Ri basketa nastavili redati pobjede

Ri basket nastavio je s pobjedama u PGŽ ligi. U njihovim zadnjim dvobojima poraze su morali priznati vrnjaci iz Zameta te Škrljeva.

Zamet je bolje ušao u susret te je imao +5 nakon prvih deset minuta igre (19-14). Ri basket se malo podignuo u sljedećoj četvrtini, koju je uzeo s 22-23 (31-27). Međutim, drugo poluvrijeme započelo je s praskom. Ri basket predvođen  Kordić-Gružićem je u potpunosti preokrenuo utakmicu te je treću dionicu dobio s 15-34 (46-61). Takvu prednost se nije moglo prosuti u zadnjoj dionici susreta te su tako gosti došli do konačne pobjede 72-84. Već opjevani Kordić-Gružić je susret završio s 22 koša, dok je druga napadačka opcija bio Marić s 16 koševa. Kod Zameta je najbolji topnik bio Gjukić s 29 koševa.

U drugom susretu Ri basket je nadjačao Škrljevo rezultatom 95-86. Ovoga puta Ri basket nije čekao sve do treće četvrtine, nego je već u prvoj utrpao Škrljevo 36 koševa (36-12). S +24 na semaforu, Ri basket je mogao u miru igrati svoju igru . Drugo poluvrijeme ponudilo nam je probuđeno Škrljevo (17-32, 74-66). Nažalost, snage više nije bilo u zadnjoj četvrtini te je tako Ri basket mogao početi slaviti još jednu pobjedu u nizu.

Zamet – Ri basket 72-84 (19-14, 22-23, 15-34, 16-13)

Zamet: Gjukić 29, Luke-Vrbanić 6, Pribanić 14, Kordić 9, Mlinar, Lisac 2, Longin, Paro 7, Dupski 2, Hurem 4.
Ri Basket: Mohorić 5, Marić 16, Kordić-Gružić 22, Dujaković 7, Grotić 6, Grdić, Komadina 7, Baćac-Simper 7, Stijelja 10, Baić 4.

Ri basket – Škrljevo 95-86 (26-12, 21-22, 17-32, 21-19)

Škrljevo. Vičević, Mrnjkas 25, Tkalčec 6, Kukić 6, Pribanić, Jurković 16, Živalj, Kopajtić 11, Sušanj 14, Juričić 8.