Juniori FSV-a do trećeg mjesta u županiji

Ovog vikenda u riječkoj dvorani Dinka Lukarića odigrao se završni turnir četiri najbolje juniorske ekipe u PGŽ-u. Na njemu su sudjelovale ekipe Kastva, Kvarnera 2010, FSV-a i Ri basketa.

U polufinalima u subotu smo dobili očekivane pobjednike. Kvarner 2010 se susreo s Ri basketom te došao do slavlja rezultatom 84:52. Već u prvoj dionici utakmice ekipa Hrvoja Radanovića praktički rješava utakmicu jer je nakon početnih 10 minuta bilo 20:6 za Kvarner. Nije to zadovoljilo Kvarner koji je do poluvremena povećao prednost na +32, da bi uoči posljednje četvrtine bilo čak +42. Smanjio je taj minus Ri Basket na kraju, ali i na završetku je na semaforu pisala vrlo uvjerljiva pobjeda Kvarnera. Dominik Brajdić s 19 poena predvodio je Kvarner, dok je Baić zabio 13 u porazu Ri basketa.

Kastav također nije imao većih problem protiv FSV-a kojeg je dobio s 94:72. I ovdje je sve riješeno bilo na početku, doduše Kastavci nisu otišli odmah na dvoznamenkastu prednost u prvoj dionici, ali na krilima izvrsnog Josipa Barnjaka do poluvremena dolaze već do +24 vodstva. Do kraja su igrači Eugena Tončinića obavili rutinski posao i izborili finale. Briljantan je za Kastav bio već spomenuti Josip Barnjak koji je susret završio s 31 poenom, dok je najbolji kod FSV-a bio Elham Jashari s 17 poena.

Poraženi iz polufinalnih susreta, Ri basket i FSV igrali su tako u nedjelju utakmicu za treće mjesto u županiji. Gledali smo napetu prvu dionicu gdje je FSV ipak uzeo 27:22 vodstvo, ali stvari se drastično mijenjaju u nastavku. FSV uspijeva zabiti isti broj poena u drugoj dionici, ali limitira košarkaše Mirana Lipovšćaka na samo 12 ubačaja što im omogućava da na odmor otiđu s okruglih +20(54:34). No u drugome dijelu Ri basket iskorištava neke greške svojih protivnika te smanjuje prednost FSV-a na 13 poena uoči zadnjeg dijela utakmice. I kad je izgledalo da bi se Ri basket mogao približiti na opasniju razliku, FSV na pravi način reagira na timeout svog trenera Marina Brajnovića te u posljednjoj četvrtini uspijeva bez stresa riješiti utakmicu na svoju stranu. Mislav Kolić bio je najbolji u pobjedi FSV-a s 16 poena, dok je za Ri basket Baldo Kordić-Gružić zabio također 16.

O finalu između Kastva i Kvarnera pročitajte uskoro.

Kvarner 2010- Ri basket 84:52(20-6, 29-11, 25-15, 10-20)

Kvarner 2010: Marinčić 5, Miletić 8, Delpin 4, Vucić 8, Brajdić 19, Cvitković 15, Gustovarac 6, Turina -, Bačić 6, Kučić -, Šibenik 13.

Ri basket: Dujaković 5, Benić -, Margić -, Kordić-Gružić 3, Grotić 2, Cvijović -, Komadina 8, Bacać-Simper 10, Janković 5, Stijelja 6, Baić 13.

Kastav-FSV 93:71(22-13, 30-15, 24-17, 17-26)

Kastav: Kusturin 7, Frković 2, Marelja 7, Barnjak 31, Benković 6, Bešić 13, Mandičić 2, Rogović 10, Mandekić 2, Ratko 13, Jurković -.

FSV: Grbavac 14, Bušljeta 5, Orešković 5, Jashari 17,  Kolić 12, Cvetković 2, Kurtić 2, Brljavac -, Zatezalo 7, Solis -, Depolo 7.

FSV-Ri basket 86:62(27-22, 27-12, 13-20, 19-8)

FSV: Grbavac 4, Orešković 13, Jashari 11, Kolić 16, Cvetković 13, Kurtić 9, Bušljeta 2, Zatezalo 4, Solis 2, Depolo 12.

Ri basket: Dujaković 2, Benić 2, Kordić-Gružić 16, Komadina 8, Bacać-Simper 14, Janković 10, Stijelja -, Baić 3, Mohorić 3, Grotić 4.