Istrauni razbio Šanac za pobjedu u regionalnom obračunu

Prošle sezone bitku su vodili u A-2 ligi, sada su skupa u Prvoj ligi. Šanac i Istrauni odigrali su prvi međusobni dvoboj ove sezone, a u njemu su na svom Velom Vrhu uvjerljivu pobjedu uzeli domaćini.

Na prvi koš čekali smo minutu i pol kada je Josipović zabio za vodstvo Karlovčana 2-0, a onda su polako krenuli jedni i drugi. Nakon 5 minuta Istrauni je imao prednost 12-7, a dobra obrana omogućila im je da sačuvaju vodstvo do kraja prve četvrtine kada vode s +6(18:12). Ni jedni ni drugi nisu u drugu dionicu krenuli efikasno u napadu, međutim domaći, koji su razvili nadmoć u skoku, ubrzo se prvenstveno poenima raspoloženog Marka Milekića odvajaju te serijom 17-4 stižu do 41:17 vodstva. Milekić i Andabaka nadovezali su na tu seriju još dvije trice krajem poluvremena dok su nemoćni igrači Šanca mogli samo gledati kako upadaju u veći zaostatak. Istrauni je s 47:21 otišao na odmor.

U trećoj dionici Šanac je odigrao nešto bolje, no njihov napad jednostavno nije bio dovoljno u ritmu da bi se oni približili Puljanima koji su mudro čuvali veliku stečenu prednost. S +25 otišli su igrači Olivera Radolovića u zadnju dionicu. Postajalo je jasno i gostima da više nemaju šanse dostići svoje protivnike te je ostatak susret odigran u prilično mirnom i revijalnom tonu, a rezultat na semaforu na kraju je glasio velikih 78:49 za Istrauni.

Za pulski sastav u pobjedi je briljirao Marko Milekić s 21 poenom, 11 skokova, 4 ukradene lopte i 2 blokade, dok mu je odlično asistirao Kristijan Andabaka koji je imao 14 poena, 12 skokova i 5 asistencija. Dvoznamenkast je još bio Dominik Šamija s 11 ubačaja. Kod Šanca se jedino istaknuo kapetan Branimir Josipović koji je susret završio s 17 poena.

Sljedećeg vikenda Šanac se vraća doma gdje čeka Podravac, dok će Istrauni u goste kod Grafičara.

Istrauni – Šanac 78:49 (18:12, 29:9, 14:17, 17:13)

Istrauni: Šimović 2, Šljuka 6, Gligorović 6, Šamija 11, Andabaka 14, Milekić 21, Grašo 2, Bilalović 8, Milivojević 4, Brzica 4, Ćosić 0.

Šanac: Češković 4, Škrtić 0, Panjević 4, Lipak 6, Mileta 6, Tomić 2, Beber -, Požar 2, Mataković -, Josipović 17, Kraljić 8.