Finale A-1 lige: Cedevita furioznom zadnjom dionicom do vodstva u seriji

Krenula je finalna serija PH između Cedevite i Cibone. U Draženovu domu Cedevita je bila inferiorna većinu vremena, ali je sjajnom zadnjom četvrtinom došla do bitnog 1-0 vodstva u seriji.

Cibona je na otvorila susret na željeni način te vodila 18:10 nakon šest minuta igre. Međutim Cedevita do kraja dionice uspijeva izjednačiti te je nakon prvih minuta 20:20. Iako su Vitamini poveli u drugoj dionici, njihovi zagrebački rivali ubrzo zaključavaju prilaze svom košu te dolaze i do dvoznamenkaste prednosti, a na odmor odlaze s +13(42:29). No Cedevita na početku nastavka odmah pronalazi svoju igru u napadu te na krilima Boatrighta i Tomasa dolazi do 45:44 prednosti. Ali u stilu prethodne dionice, Vukovi su ponovno nezaustavljivi te u zadnje 4 minute treće četvrtine rade 13-0 seriju te se činilo da bi im do trebali biti dovoljno da dođu do 1-0 prednosti u seriji. I do 35.minute Cibosi su zaista bili još na +10, no onda ponovno dolazi do velikog pada u njihovoj igri te predaju svoje +10 vodstvo u samo 3 i pol minute. Nakon koša Bilana ekipa Veljka Mršića s +4 ulazi u zadnjih pola minute, a s druge strane Žorić ne pogađa dvicu što koristi Krušlin i slobodnim bacanjima donosi 79:73 pobjedu svom klubu.

Filip Krušlin bio je s 18 poena prvi strijelac Cedevite protiv svoga bivšega kluba, dok je Ryan Boatright bio također sjajan s 17 poena i 7 ukradenih lopti. Luka Žorić imao je 24 poena i 10 skokova za Cibonu u porazu.

Cibona – Cedevita 73:79 (20:20, 22:9, 20:21, 11:29)

Cibona: Reynolds 12, Šakić 7, Bošnjak, Žorić 24, Rozić 12, Uljarević, Marinelli 4, Marić 10, Ćorić, Ljubičić, Joksimović 4, Gospić.

Cedevita: Krušlin 18, Katić 3, Žganec 7, Tomas 4, Bilan 14, Boatright 17, Lončar, Musa 4, Begić 10, Vučić, Ramljak 2.

Photo by: KK Cedevita