Finale A-1 lige: Cibona drugom pobjedom došla na korak do naslova!

Cibona je večeras u Draženovom domu ugostila Cedevitu i drugom pobjedom zaredom došla do 2-1 vodstva u finalu domaćeg prvenstva.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Cibona je sredinom prve dionice krenula u 10-0 seriju što joj je omogućilo da početnih 10 minuta završi s +9 (22:13) prednošću. Ostatak prvog dijela Cibosi su lako održavali prednost te s 40:32 vodstvom otišli na predah. Cedevita, koja je gađala trice 2-11 do odmora, se nastavlja mučiti u napadu i u nastavku utakmice te u trećoj dionici uspijeva ubaciti tek 10 poena što je ekipa Damira Mulaomerovića iskoristila da u zadnju dionicu otiđe s povećih plus 15. I kad se činilo da bi odlična Cibona trebala samo završiti posao u posljednjim minutama utakmice, Vitamini se bude te odmah na startu posljednje četvrtine rade seriju 11-2 i približavaju se na -6. No Vukovi predvođeni Željkom Šakićem u završnici čuvaju mirnoću, egzekuciraju s linije slobodnih bacanja kada je Cedevita bila i na -4 te uspijevaju doći do 72:67 slavlja.

Željko Šakić bio je odličan za Cibonu s 25 poena i 10 skokova te gađajući 9-13 iz igre, dok mu se Marin Rozić pridružio s 15 poena i 7 skokova. Miro Bilan imao je 19 poena i 9 skokova u porazu Cedevite. 28. svibnja igra se četvrta utakmica u kojoj bi Cibona pobjedom mogla prekinuti trogodišnju dominaciju Cedevite te doći do svoje 19. titule prvenstva Hrvatske.

Cibona – Cedevita 72:67 (22:13, 18:19, 15:8, 15:23)

Cibona: Reynolds 2, Šakić 25, Bošnjak 8, Žorić 11, Rozić 15, Uljarević, Marinelli, Marić 2, Ćorić, Ljubičić, Joksimović 9, Gospić

Cedevita: Krušlin 6, Katić 2, Žganec 3, Tomas 16, Bilan 19, Boatright 10, Lončar, Musa 3, Begić 8, Vučić, Ramljak

Photo by: KK Cibona