Euroliga playoff: Olympiacos i Real Madrid opravdali ulogu favorita

Prvi krug utakmica Final Eighta završen je pobjedama Real Madrida i Olympiacosa.

Olympiacos je od početka do kraja imao pod kontrolom Efes te je to rezultiralo rutinskom pobjedom na domaćem terenu 87-72. Grčki sastav je bio vrlo raspoložen kroz cijeli susret. Prvo je Milutinov s nekoliko koševa zagrijao dlanove domaće publike, da bi onda uzde napada preuzeo Papanikolau (18-11). Kod Efesa su Kirk i Waters davali sve od sebe da održe pristojan zaostatak, ali nakon prve četvrtine je već bilo -10, 29-19. Honeycutt je potpirio nadu kod Efesa odmah u drugoj četvrtini s nekoliko ubačaja, ali Olympiacos je ubrzo utišao gostujuću klupu koševima Greena i Agravanisa. Grci su četvrtinu završili s +11, 42-31. Efesov najveći problem je bio što nisu mogli nikako pogoditi tricu te tako barem malo raširiti obrau domaćina kako bi iskoristili svoj atletski potencijal.

Drugo poluvrijeme je započelo kanonadom s obje strane. Jayson Granger i Huertel su napokon počeli zabijati, ali u isto vrijeme je i Olympiacos zabijao sve što mu se nudilo. Kad su se gosti ohladili, Olympiacos je zadržao isti ritam te je otišao do velikih +18. U zadnjoj četvrtni Efes se uspio približiti do -10, ali dalje od toga jednostavno te večeri nije išlo. Olympiacos je do pobjede predvodio Vangelis Mantzaris s 14 koševa i šest skokova, dok je Erick Green dodao 13 poena. Najbolji je kod gostiju bio Tyler Honeycutt sa 17 poena i deset skokova.

Real Madrid je imao malo teži posao protiv Darušafake, ali su odličnom igrom u drugom poluvremenu došli do velike pobjede, 83-75. U prvoj četvrtini su Clyburn, Harangody i Bertans briljirali ofenzivno, što je u kombinaciji s bilijedim Realovim ulaskom u utamicu rezultiralo vodstvom gostiju, 16-24. U drugoj četvrtini Darušafaka je došla i do dvoznamenkaste prednosti (+10), ali kako se četvrtina bližila kraju, tako se i Kraljevski klub počeo buditi. Hunter i Llull su do kraja četvrtine tricama i polaganjima doveli domaćina na samo -1 pred kraj poluvremena, 36-37. U drugom poluvremenu ključna je bila serija od 10-1 u trećoj dionici, koja je donijela Realu vodstvo (46-41) koje više nisu ispuštali do kraja susreta. Naprotiv, ono se nastavilo povećavati te je tako Real uspio doći do prve pobjede u seriji.

Llull je zaključio susret s 23 poena i šest asistencija. Gustavo Ayon je bio ključan igrač Reala u drugome poluvremenu te je svoju statistiku popunio s 14 koševa, i 4 skoka.

Najbolji je kod gostiju bio Brad Wanamaker s 21 poenom. Ante Žižić je za nešto manje od 14 minuta ostvario učinak od pet poena (2/4 za dva, slobodna bacanja 1/2), šest skokova i dvije asistencije.