Euroliga playoff: Maestralan Žižić, CSKA sigurno kroči

Jučer je završio i drugi krug utakmica u kojem smo svjedočili odličnim utakmicama te novim zapletima unutar samih serija.

Hines je u svom stilu zborio pobjednička slobodna bacanja za CSKA, koja je teško mukom tako došla do pobjede 84-82. Iako su Rusi kroz cijelu utakmicu držali vodstvo na svojoj stranu, Baskonia se u nijednom trenutku nije predala. CSKA je utakmicu imala u svojim rukama već u trećoj četvrtini (+17!), ali Larkin i Voigtmann uspjeli su opet dovesti Baskoniu na samo nekoliko koševa razlike. Konačni povratak se nazirao u zadnjoj minuti kad je Beabuois zabio za 82-82. I tada se događa prijelomni trenutak. Teodosić promašuje tricu, Hines hvata ofenzivni skok te ujedno dobva i dva slobodna bacanja, koja ubacuje za konačnih 84-82. Teodosić je susret završio s 16 koševa. Kod Baskonie je sav trud Beauboisa ipak ostao nenagrađen (21 koš).

Darušafaka je ovoga puta uspjela povezati nekoliko dobrih perioda u igri za veliku pobjedu nad Realom, 80-84. Igralo se jako brzim tepmom u kojem se turska momčad najbolje snašla te odmah na početku s nekoliko trica pobjegla Realu, koji se tek polovinom četvrtine vraća u egal (12-12). Međutim, momčad Davida Blatta je nastavila igrati svoju igru te je na kratki odmor otišla s +6, 22-16. Druga četvrtina pripala je Žižiću, koji je odmah na početku ubacio šest poena zaredom. Sve je išlo na ruku turske močadi, koja je na odmor otišla s +6, 38-44. Drugo poluvrijeme nam je ponudilo isti scenarij iz prve utakmice. Real se predvođen Llullom (4 trice u četvrtini!) razgoropadio u nastavku te je došao do do prednost od +7, 58-51. Tada se činilo da utakmica postaje jednosmejrna ulica, ali Real tada ofenzivno staje. Darušafaka to koristi te se uspijeva približiti na samo -2, 68-66. Darušafaka je u njoj bila spretnija (i bolja) te je slobodnim bacanjima Clyburna i Wanamakera u završnici došla do pobjede. Brad Wanamaker predvodio je goste s 21 poenom, dok je Ante Žižić bio drugi strijelac momčadi s 17 koševa. Kod Reala je Llull završio susret s 22 koša.

Efes je izjednačio seriju protiv Olympiacosa pobjedom 71-73. Perasovićeva momčad je ovoga puta bolje krenula u ssret (2-8), ali grčka baraža trica brzo je uravnotežila rezultat. Iako je Efes ovoga puta uspio nametnuti svoj stil igre, grčki velikan se držao odlično ponajviše zbog svoje trice te osovine Spanoulis-Printezis. Druga četvrtina ponudila nam je istu priču, ali u njoj je Olympiacos uspio preuzeti vodstvo te na odmor otići s +7, 44-37. U drugom poluvremenu Efes se vraća na minimalan zaostatak zahvaljujući Honeycuttu i Kirku (54-51). U zadnjoj dioncii igre Olympiacos je pet minuta prije kraja uspio izgraditi prednost od +7 opet (65-58). Međutim, Efesu se u pravi trenutak vraća šut za tri poena (Heurtel, Granger) te u zadnje dvije minute prelazi u vodstvo (65-66). Kirk je zapečatio sudbinu Olympiacosa u zadnjoj minuti košem za 73-71 Efesa. Dunston je bio najbolji igrač Efesa s 17 koševa, dok Olympiakosu nisu pomogli niti odlični Spanoulis i Printezis koji su susret zaključili s po 20 poena.

Fenerbahče je opet predvođen Bogdanovićem srušio Panathinaikos, 75-80. Grci su ušli odlično u susret (16-6), ali nije dugo trebalo Feneru da se vrati u susret i to velikom serijom od 14-0. Bogdanović i Antić su bili katalizatori te serije, koja je Turcima na kraju četvrtine osigurala vodstvo od +2, 20-22. U drugoj četvrtini paljbu su s razmjenivali Mike James (Pao) i Bogdanović, ali to nije previše utjecalo na rezultat, koji je  na poluvremenu glasio 43-45. U nastavku susreta vodstvo je počelo sve češće mjenjati vlasnika, ali u ključnim trenucima u zadnjoj četvrtini Fener je pokazao šampionski gard.

Rivers je u zadnjoj minuti promašio tricu koja bi odvela Pao u vodstvo, što odmah koriste Dixon i Slukas za potvrdu pobjede turske momčadi.

Bogdan Bogdanović je dvoboj završio s 25 koševa, dok je kod Grka briljirao Mike James s 22 koša.