Euroliga playoff: Efes i Real Madrid nadomak Final Foura

Završetkom dviju novih utakmica dobili smo izgledne kandidate za prolaz na Final Four.

Perasovićev Efes u tvrdoj utakmici je nadigrao ponovno Olympiacos 64-60 te je tako preuzeo vodstvo u seriji (2-1). Prve dvije četvrtine ponudile su nam izjednačenu igru s čestim izmjenama vodstva, ali kako je druga četvrtina počela odmicati,tako je Efes polako preuzmao inicijativu na svoju stranu. Zakucavanjem Dunstona na odmor su turski košarkaši otišli s +7 (33-27), da bi u nastavku susreta nastavili povećavati tu prednost sve do najvećih +17 tokom treće četvrtine. Olympiacos je u potpunosti izgubio svoji ritam igre zahvaljujući brojnim greškama te se činilo da je utakmica za njih gotovo. No, Spanoulis je uz malu pomoć Printezisa i Papapetroua doveo grčki sastav na minimalni zaostatak (61-60). ali nažalost dalje od toga nije mogao više povući svoju momčad.

Dunston je s 16 koševa predvodo domaćina, dok je kod Olympiacosa Spanoulis ubacio 15 koševa.

Real Madri nadmudrio je Davida Blatta i Darušafaku te je pobjedom 81-88 isto kao i Efes došao do vodstva u seriji (2-1). Real je odlično otvorio dvoboj te je predvođen Dončićem i Randolphom imao +10, nakon prve četvrtine (21-11). U drugih deset minuta Real je nastavio povećavati svoju prednost. Iako je Ante Žižić bio raspoložen, on sam nije mogao protiv tricaške kanonade Reala. Prednost kraljevskog kluba set do velikog odmora popela na +13 (46-33). U drugom poluvremenu Darušafaka je tek proigrala nakon što je Real došao do najvećih +18. Međutim, bijega od poraza nije bilo.

Iako su u zadnjim minutama susreta uspjeli doći na samo -5, nije više bilo energije u rezervoaru Darušafake za potpuni preokret te je tako morala priznati svoj poraz.

Real je do pobjede ih je predvodio Jaycee Carroll s 21 poenom, dok je kod Darušafake Ante Žižić susret zaključio s 20 koševa.

Photo by: YouTube.com