Doigravanje A-1 lige: Cedevita bez neizvjesnosti do druge pobjede i finala

Cedevita je nakon pobjede na Gripama došla do još jedne uvjerljive pobjede i u Zagrebu protiv Splita rezultatom 82:52 i tako s 2-0 još jednom došla do finala prvenstva gdje će dobiti priliku osvojiti naslov prvaka četvrti put zaredom.

Split je poveo 1:0, ali bilo je to jedino vodstvo gostiju na utakmici. Cedevita je nakon toga odmah krenula jako i pokazala Splićanima tko je gazda, a do kraja prve četvrtine su na bili na +5 prednosti(14:9). U drugoj dionici Cedevita je mirno održavala svoju prednost, dapače Split nije mogao vratiti ni minimalan zaostatak pa na poluvrijeme Vitamini odlaze na 32:20. A nakon odmora, Cedevita je još jače krenula u povećavanje vodstva te ubrzo došla i do prednosti od 20 razlike te je bilo jasno da Split više nema šanse za izjednačenje u seriji i odlaska u majstoricu. Ekipa Veljka Mršića je s 59:37 otišla u zadnju dionicu gdje je do kraja još povećala prednost i obavila rutinski posao za drugu pobjedu i prolazak u finale s Cibonom.

Cedevitu su predvodili Džanan Musa s 24 poena i Miro Bilan s 15 poena i 11 skokova, dok su za ofenzivno skroman Split najbolji bili Mateo Kedžo i Filip Najev s 10 poena.

Finalna serija A-1 lige između Cibone i Cedevite kreće 17.svibnja, a igra se na tri pobjede.