Doigravanje A-1 lige: Split s 2-1 protiv Vrijednosnica Osijek do polufinala prvenstva

Split je u trećoj, odlučujućoj utakmici četvrtfinale serije protiv Vrijednosnica Osijek došao do pobjede 64:57 i tako s 2-1 izborio polufinale gdje će se sučeliti sa Cedevitom.

Splićani su dobro krenuli u utakmicu s 11:4 vodstvom nakon 5 minuta, a tu prednost su uspjeli i povećati do kraja četvrtine kada su došli na +9. Nakon trice Širka, Žuti su na početku druge dionice došli na dvoznamenkastu prednost, ali VROS se približava s 9-2 serijom. Novom tricom Širko zatvara poluvrijeme te je na njemu 37:29 za domaće.U drugom dijelu inicijativa je daleko na strani Splićana kojima gosti lošim napadom nisu mogli odgovoriti pa Split s +13 odlazi u zadnju dionicu igre. Iako su bili na velikoj prednosti, igrači Ivice Skelina su pred kraj utakmice brzo prokockali svoj plus te je Osijek tri minute prije kraja na –4(57:61). No gostujući igrači ne uspijevaju iskoristiti šanse u napadu te Split slobodnim bacanjima osigurava pobjedu i prolazak dalje.

Mateo Kedžo s 16 poena vodio je Splićane do slavlja, dok VROS-u nije mogao pomoći ni Aljoša Šarac s 21 poenom i 6 asistencija.

Split – Vrijednosnice Osijek 64:57 (25:16, 12:13, 18:13, 9:15)

Split: Rančić, Dijan 2, Jukić 11, Filipović 7, Širko 12, Kalajžić 4, Najev 7, Galić, Kedžo 16, Subotić 5, Marić, Kanaet, Vrgoč

Vrijednosnice Osijek: Turalija 1, Došen 7, Robinson 4, Aljoša Šarac 21, Mustapić 11, Jakov Šarac, Žulj, Vuković 11, Krajina, Karlović 2