Doigravanje A-1 lige: Cibona srušila Zadar u vatrenoj utakmici

U vrlo vatrenoj atmosferi Cibona je izborila prvu pobjedu u seriji protiv Zadra rezultatom 95-81.

Cibosu su odlično ušli u susret te su u potpunosti zasjenili goste. Granitna obrana te odličan napad donijeli su im veće nakon prve četvrtine +9, 22-13. Prenijeli su svoju igru i u drugu četvrtinu u kojoj zadarska obrana i dalje nije mogla pronaći rješenje za sjajnu visoku liniju Cibone (Šakić, Žorić). Susret je ovdje već izgubio na napetosti jer je prednost narasla sve do ogromnih +21 (51-30).

Drugo poluvrijeme je donijelo smanjenje zaostatka, ali ne i potpuno povratak Zadra, koji se uspio približiti sve do -11 (66-55). Do kraja susreta nedostatak uzbuđenja na terenu su nadoknadile tribine (navijačka skupina Tornado), koji su pet minuta prije kraja “zapalili” atmosferu bakljama. Nije trebalo dugo glavnome sudcu Hercegu da prekine utakmicu te da se ujedno i isprazne tribine s navijačima Zadra.

Aramis Naglić muški je primio poraz : Cibona nam je danas pokazala kako se igra play-off. Izuzetno respektiram ekipu Cibone jer smatram da imaju karakter, možda najviše u hrvatskoj ligi, od igrača koji su sve prošli u karijeri pa do Mule, mog kolege. To je način na koji se osvajaju trofeji. Mi danas nismo postojali od samog otvaranja utakmice. Cibona je bila bolja u svakom segmentu.”

Mulaomerović je imao samo riječi hvale za svoju ekipu :Čestitam igračima na vrhnskoj utakmici. Bili su maksimalno koncentrirani na sve zadatke koje su imali. Ispunili su većinu toga što smo zacrtali, pogotovo obrambeno. Dobro smo izgledali u prvom poluvremenu, lopta je imala dobar balans što je bilo teško braniti. Apsolutno i zasluženo smo pobijedili Zadar. Radi se o jednoj ozbiljnoj ekipi i mogu biti jako zadovoljan.”

Najbolji u redovima Vukova bio je Luka Žorić sa 26 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Brzoja sa 17.

Cibona – Zadar 95:81 (22:13, 29:17, 23:29, 21:22)

Cibona: Reynolds (19), Šakić (19), Joksimović (13), Rozić (4), Marić (2), Ćorić, Žorić (26), Bošnjak (10), Ljubičić, Marinelli (2), Uljarević, Gospić.
Zadar: Marinković (15), Barać (12), Ramljak, Kovačević (7), Vladović (8), Jelenković, Jurica, Špaleta, Brzoja (17), Mazalin (12), Georgiev (1), Krajina (9).

Photo by: KK Cibona